Sve utakmice završnice Europske lige igraju se na stadionima u Njemačkoj

23:40

Talijanski Inter i engleski Manchester United prvi su polufinalisti ovosezonske Europske lige.

LUKAKU ODVEO INTER U POLUFINALE EUROPSKE LIGE I UPISAO SE U POVIJEST: /

Ovo još nikome nije uspjelo

Inter je Dusseldorfu s 2-1 svladao njemački Bayer Leverkusen, a Manchester Utd. je u Kolnu nakon produžetaka s 1:0 bio bolji od Kopenhagena.

Inter je protiv Bayera došao u vodstvo u 15 minuti pogotkom Barelle, a Lukaku je šest minuta kasnije povećao na 2-1. Jedini strijelac za njemačku ekipu bio je Havertz u 24. minuti.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović je odigrao cijeli susret za Inter.

Kopenhagen i United igraju produžetke

U drugoj utakmici Manchester United je nakon produžetaka pobijedio Kopenhagen i postao drugi polufinalist Europske lige.

Nakon što je regularni dio završio bez pogodaka, utakmica odlazi u produžetak i u 95. minuti Bjelland radi prekršaj na Martialu u kaznenom prostoru, sudac dosuđuje jedanaesterac i nakon provjere VAR-om odluka je potvrđena. Bruno Fernandes dovodi Manchester United u vodstvo. Nakon toga Kopenhagen se nije uspio vratiti u igru.

Ova četvrtfinala su se igrala u posebnom formatu ove godine zbog pandemije koronavirusa, ne igraju se uzvrati i polufinaliste odlučuje jedna utakmica

Europska liga, četvrtfinale

Ponedjeljak, 10.08.2020., 21.00 sati

Inter - Bayer Leverkusen 2:1

Manchester United - Kopenhagen 1:0

120' Gotova je utakmica, Manchester United je s 1:0 pobijedio Kopenhagen i prošao u polufinale Europske lige.

95' Manchester je konačno postigao gol protiv Kopenhagena, u petoj minuti prvog produžetka Fernandes je zabio iz jedanaesterca.

90' + 8' Regularni dio utakmice između Manchester Uniteda i Kopenhagena završen je 0:0 i sada se u Kolnu igraju produžeci.

90' + 7' Gotova je utakmica Intera i Bayera, talijanski klub je pobijedio 2:1 i postao prvi polufinalist Europske lige!

75' Manchester United se jako muči s Kopenhagenom koji se nekoliko puta našao u jako nezgodnim situacijama, no rezultat je i dalje 0:0.

65' Trener Intera Antonio Conte u igru je uveo Alexisa Sancheza, a iz igre izvadio Lautara Martineza. S tom promjenom će se najvjerojatnije mijenjati i formacija Nerazzura.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme na obje utakmice.

45'+1' Manchester United je zabio Kopenhagenu, poentirao je Greenwood, ali nakon videoanalize pogodak je poništen zbog zaleđa.

25' Bayer je smanjio na 2:1. Strijelac je Havertz.

21' Inter je zabio novi gol i ima 2:0 protiv Bayera, strijelac je Lukaku.

20' Na drugoj utakmici Manchester United dominira i opasno pritišće gol Kopenhagena, koji je u ovim trenucima fokusiran samo na obranu.

15' Inter vodi, strijelac za 1:0 je Barella koji je neobranjivo pogodio sa 16 metara i doveo Nerazzure u vodstvo.

1' Počele su utakmice.

20.10 Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović u početnoj je postavi svojeg Intera u utakmici s Bayerom.

U ponedjeljak se igraju prve dvije utakmice četvrtfinala Europske lige.

Na stadionu u Dusseldorfu sastat će se talijanski Inter i njemački Bayer Leverkusen, a drugu utakmicu će u Kolnu odigrati Manchester United i Kopenhagen.

UEFA je odlučila da se sve utakmice završnice tog natjecanja igraju na stadionima u Njemačkoj zbog situacije s pandemijom koronavirusa.