BRAZILAC UŠAO U DRUŠTVO HRVATA: / Ono što su Spursi napravili nije se dogodilo 20 godina i čudesne noći u Torinu

Plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su golom Lucasa Moure u zadnjoj sekundi susreta u Amsterdamu pobijedili Ajax s 3-2

8.5.2019.
23:37

U finalu ovogodišnjeg izdanja nogometne Lige prvaka 1. lipnja na madridskom Wanda Metropolitano stadionu igrat će Liverpool i Tottenham. Liverpoolu će to biti deveto, a Tottenhamu prvo finale u elitnom natjecanju 'Starog kontinenta.

LEGENDE U NEVJERICI: /

Oglasio se i poznati hrvatski stručnjak, njegove riječi sve govore o najboljem izdanju Lige prvaka ikad

U dosadašnjih osam finala 'Redsi' su pet puta slavili, a tri puta upisali poraze. Zadnju krunu Liverpool je osvojio 2005. godine, a zadnje fianle igrao lani kada je izgubio od Real Madrida.

Moura kao Olić

Ovo će biti drugo englesko finale Lige prvaka nakon 2008. kada je Manchester United bio bolji od Chelseaja.

Što se tiče utakmice u Amsterdamu posebno je za hrvatske navijače interesantan podatak da je Lucas Moura ušao u društvo Ivice Olića . Postao je tek peti igrač koji je dao hat-trick u polufinalu. Osim njih dvojice to je uspjelo još Cristianu Ronaldu, Alesssandu del Pieru i Robertu Leandowskom. Hrvatski maestro to je napravio 2010. u dresu Bayerna na gostovanju kod Lyona.