bundesliga / Borussia nakon tri remija u nizu svladala Leverkusen i ponovno se odvojila od Bayerna

24.2.2019.
20:37
AP Images

Vodeći sastav njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Dortmunda ponovno ima tri boda prednosti u odnosu na prvog pratitelja i branitelja naslova Bayern iz Münchena zahvaljujući 3-2 (2-1) domaćoj pobjedi protiv Bayera iz Leverkusena u 23. kolu ostvarenoj u nedjelju.

Borussia je povela preko Zagadoua (30), na 1-1 poravnao je Volland (37), ali da domaći na odmor ipak od s prednosti pobrinuo se Sancho (38). U nastavku je Götze (60) povisio na 3-1 da bi Tah (75) smanjio na konačnih 3-2.

Borussia sada ima 54 boda, dok je Bayern, koji je u subotu svladao Herthu sa 1-0 (0-0) na 51 bodu.

Tin Jedvaj odigrao je čitav susret za Bayer koji je ostao sedmi sa 36 bodova, jednim manje od šestog Eintrachta iz Frankfurta koji je ranije u nedjelju kao gost svladao Hannover 96 sa 3-0 (0-0), a hrvatski reprezentativac Ante Rebić bio je strijelac prvog gola u tom susretu.

Rebić je doveo svoj sastav u vodstvo u 54. minuti preciznim udarcem s lijeve strane domaćeg kaznenog prostora. Bio je to njegov osmi ovosezonski prvenstveni pogodak, a igrao je do 90. minute. Pobjedu momčadi iz Frankfurta potvrdili su Jović (63) i Kostić (90).

Hannover je ostao pretposljednji, 17. sa 14 bodova.