derbi sjevernog londona / Borba za Ligu prvaka: Tottenham deklasirao Arsenal i približio mu se na bod zaostatka

Prva je to pobjeda Spursa s tri gola razlike protiv suparnika iz sjevernog Londona u Premier ligi te najveća ligaška pobjeda nakon slavlja 5-0 iz 1983.

13.5.2022.
8:44

U jednom od najvećih derbija engleskog nogometa, Tottenham je pred svojim navijačima deklasirao Arsenal rezultatom 3-0 približivši im se na samo bod zaostatka u borbi za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Domaćin je poveo u 22. minuti golom Harryja Kanea iz kaznenog udarca. Jedanaest minuta kasnije dogodio se možda i ključni trenutak utakmice kada gosti ostaju s igračem manje nakon isključenja Roba Holdinga. Kane je svoj drugi pogodak postigao u 37. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Son Heung-Min u 47. minuti. To mu je 21. ligaški pogodak.

Englezi predvode listu /

Pogledajte listu najvrjednijih nogometaša svijeta koji još uvijek nisu osvojili ni jedan trofej

Zanimljiv je način na koji je Holding zaradio crveni karton. U svega 33 minute napravio je četiri prekršaja i to sva četiri na Sonu pri čemu su dva bila za žute kartone.

Prva je to pobjeda Spursa s tri gola razlike protiv suparnika iz sjevernog Londona u Premier ligi te najveća ligaška pobjeda nakon slavlja 5-0 iz 1983. No, Arsenal je i dalje vlasnik rekordne 6-0 pobjede u gradskom derbiju ostvarene 1935. Uvjerljivo slavlje stiglo je u pravo vrijeme za Conteovu momčad jer su pobjedom ostali u igri za Ligu prvaka.

Dva kola prije kraja prvenstva Arsenal ima 66 bodova, a Tottenham bod manje. Prve tri pozicije drže Manchester City (89), Liverpool (86) i Chelsea (70). U zadnja dva kola Spurse očekuju Burnley i gostuju kod Norwicha, dok će Arsenal gostovati kod Newcastle Uniteda, a u zadnjem kolu dočekati Everton.