22:26
Pofimedia

U četvrtak su odigrane prve utakmice 3. prekola Europske lige.

BORBA ZA PLAY-OFF EL /

Rijeka imala igrača više skoro cijelo poluvrijeme, ali nije uspjela pobijediti Elfsborg

Naš jedini predstavnik Rijeka na svojoj Rujevici odigrala je 1:1, sa švedskim Elfsborgom, a, između ostalih, još su nastupili BiH prvak Borac, beogradski Partizan, slovensko Celje i bečki Rapid.

Bosanskohercegovački prvak Borac na gostovanju je izgubio od predstavnika Farskih otoka Klaksvíkar Ítróttarfelag 2:1, a sve pogotke zabila je gostujuća ekipa. Ekipa s Farskih otoka je povela u 10. minuti golom Klettskarða, a u 30. je Silva zabio autogol za 1:1. Šest minuta nakon toga Klaksvíkar je zabio ta 2:1 i tim je rezultatom završena utakmica. Strijelac pobjedonosnog gola je bio Ødemarksbakken.

Partizan je izgubio na gostovanju u Švicarskoj kod Lugana 0:1. Gol vrijedan pobjede i prednosti za uzvrat u Beogradu sljedećeg tjedna zabio je  Zanotti u 73. minuti.

Celje je na svom terenu pobijedilo irske Shamrock Roverse 1:0, a jedini gol zabio je Luka Menalo , igrač Dinama na posudbi u Sloveniji, u 34. minuti.

Hrvati u akciji

Bečki Rapid na svoj je terenu pobijedio turski Trazbonspor 1:0 golom Grgića u 67. minuti. Borna Barišić za Trabzon je igrao od 82. minute, a Mislav Oršić nije bio u zapisniku.

Ajax je u Ateni pobijedio Panathinaikos sa 1-0, a pobjedu "Kopljanicima" donio je Steven Berghuis golom u 28. minuti. Za Pao je cijeli susret igrao Tin Jedvaj, dok je za Ajax nastupio Josip Šutalo. Jakov Medić nije ulazio u igru, dok Borna Sosa nije konkurirao za sastav nizozemskog velikana.