BIVŠI HAJDUKOVAC NOVOM PARTIJOM ZALUDIO ENGLEZE: / 'Nikola Vlašić je junak, on je glavni, naš je najbolji igrač'

U susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva Brighton and Hove Albion i Everton su odigrali 1-1, a za goste je cijeli susret odigrao Nikola Vlašić.

15.10.2017.
16:59

Sve zanimljivo na ovoj utakmici dogodilo se u posljednjih desetak minuta. Domaćin je poveo u 82. minuti golom Anthonyja Knockaerta, a izjednačio je iz kaznenog udarca Wayne Rooney u 90. minuti. Kazneni udarac je skrivio domaći branič Bruno laktom udarivši Dominica Calverta-Lewina.

BILIĆ BIJESAN NA SVOJU ZVIJEZDU: ‘Razočaran sam i ljutit! Ne možeš si dozvoliti takve stvari’

U sudačkoj nadoknadi oba sastava su mogla i do pobjede, no prvo je gostujući vratar Jordan Pickford zaustavio udarac Isiaha Browna, a potom je Matthew Ryan u istom napadu dva puta sjajno obranio udarce Kevina Mirallasa.

Mladi hrvatski nogometaš Nikola Vlašić odradio je svih 90 minuta i bio je među aktivnijim igračima gostujućeg sastava. Na društvenim mrežama hvale ga nakon susreta.

"Ukoliko Sandro i Klaassen žele znati kako se prilagoditi na engleski nogomet, onda neka pogledaju na malog Nikolu Vlašića", istaknuo je jedan fan na Twitteru

Drugi je napisao:

"Nikola Vlašić je moj junak".

A treći je dodao:

"Rekao sam prije, reći ću i sad. Nikola Vlašić je glavni. U biti, on je naš najbolji igrač".

Liverpool Echo, medij koji prati igru oba liverpoolska kluba, u svojem izvještaju hvali Vlašića:

"Jedan je od rijetkih koji kod Evertona može ponuditi igru u širinu i ubrzanje prema naprijed", ističe spomenuti list koji je Vlašića ocijenio sedmicom, nalazi samo jednu zamjerku Vlašiću, ali to ne ide njemu, nego Evertonovom oružaru:

"Trebaju mu dulji čepovi, jer dva puta se poskliznuo u izglednim prilikama", stoji u završetku objašnjavanja Vlašićeve ocjene za igru.

Burnley se ovim bodom popeo na sedmo mjesto sa 13 bodova, dok je Everton na 16. poziciji s osam bodova, tri više od zone ispadanja. Na vrhu je Manchester City sa 22 boda.