KAKAV PREOKRET / Bio je na rubu odlaska, zabio je dva pogotka i sada se bivšeg Vatrenog slavi kao heroja: 'Jak je i iznimno važan za nas'

Ante Rebić novi je heroj Milana

14.8.2022.
10:40

Kakav početak sezone u Serie A. Hrvatski napadač Ante Rebić sjajno je krenuo u novu sezonu talijanskog nogometnog prvenstva, on je danas bio dvostruki strijelac za branitelja naslova Milan u 4-2 (2-2) domaćoj pobjedi protiv Udinesea u 1. kolu.

NEMA DŽABE NI KOD STARE BABE /

Čitava Italija bruji o Rebićevom misterioznom slavlju: 'Zabio je nakon 482 dana na San Siru, ali nikome nije jasno zašto je tako slavio'

Oba pogotka Rebić je postigao nakon prizemnih ubacivanja suigrača u sredinu kaznenog prostora, u 15. je minuti iskoristio dodavanje Calabrije za gol kojim je doveo svoju momčad u vodstvo od 2-1, da bi 68. minuti odlično pratio prodor Brahima Diaza i sa šest metara zabio za konačnih 4-2.

Nakon postignutog drugog gola Rebić je i zamijenjen u 71. minuti. Filip Benković ostao je na klupi Udinesea.

Majstor ostaje majstor

A nije tajna da je naš Rebić bio pred odlaskom iz Milana. Prošlu sezonu odradio je poprilično slabo, Pioli je često koristio Girouda i Ibrahimovića prije Hrvata te je bilo izgledno kako će bivši Vatreni promijeniti adresu tijekom ovog ljeta. Ipak, to se nije dogodilo i Ante je ponovno Heroj San Sira.

Nakon susreta njegovu važnost za momčad istaknuo je trener Stefano Pioli.

"Rebić nam može jako puno pomoći, on je jak igrač. Po svojim karakteristikama može biti iznimno važan za nas. Prečesto se napadače ocjenjuje samo po golovima, a Ante svojim zalaganjem i pomaganjem momčadi daje puno više od toga", zaključio je.