očajna sezona / Bilićeve muke se nastavljaju: Everton nanio 'čekićarima' šesti poraz sezone!

30.10.2016.
17:07
AP Images

U dvoboju 10. kola engleske Premier lige Everton je kao domaćin svladao West Ham United s 2-0.

Momčad bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića doživjela je šesti ovosezonski poraz, a prvi nakon dvije uzastopne prvenstvene pobjede, primivši oba pogotka u drugom poluvremenu.

West Ham je do 50. minute držao pozitivan rezultat, a onda je belgijski reprezentativac Romelu Lukaku postigao vodeći pogodak za domaću momčad nakon loše reakcije West Hamove obrane. Lukaku je u 76. minuti preuzeo ulogu asistenta, a strijelac za konačnih 2-0 bio je Barkley.

Everton je tako stigao do pete pobjede i sa 18 bodova se nalazi na šestom mjestu, s pet bodova zaostatka za vodećim trojecem u kojem su Manchester City, Arsenal i Liverpool. West Ham je sa 10 bodova na 16. mjestu.