BILIĆ PROŠAO PRVI TEST U LUDOJ UTAKMICI NA WEMBLEYU: / West Ham preokrenuo 0:2 protiv Spursa i izbacio ih iz Kupa

Nogometaši West Hama gostovali su kod Tottenhama u sklopu osmine finala engleskog Liga kupa.

25.10.2017.
22:27

Momčad Slavena Bilića izborila je plasman u četvrtfinale Liga kupa nakon što su u ludoj utakmici pobijedili Tottenham 3-2 premda su na poluvremenu gubili 0-2.

Bila je to prva od dvije utakmice u kojima je hrvatski stručnjak dobio priliku spasiti posao.

DVIJE UTAKMICE SPASA ZA SLAVENA BILIĆA: /

Još nije otpušten, ali u srijedu igra protiv zahuktalog Tottenhama

Nakon prvih 45. minuta stvari su po njega izgledale očajno. Sissoko je u šestoj minuti već doveo Spurse u vodstvo, a u 37. na 2:0 povisio je Dele Alli.

Međutim u nastavku je uslijedio povratak West Hama na krilima Andrea Ayewa.

Zabio je sin afričkog Pelea u 55., a potom i u 60. minuti. Potpuni preokret West Hamu deset minuta kasnije donio je Ogbonna kada je zabio za 3:2.

Tottenham je tako u 15 minuta ukupno primio golova koliko u prijašnjih 596 minuta, a po prvi put od utakmice s Manchester Cityjem u veljači 2004. izgubili su na svom stadionu nakon vodstva 2:0.

Ovom pobjedom Bilić je kupio barem malo mira nakon što se posljednjih dana nagađalo kako je na rubu otkaza.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Chelsea pobijedivši Everton 2-1. Golove za Chelsea zabili su Rudiger (26) i Willian (90+2), a za Everton Calver-Lewin (90+4).

Nikola Vlašić nije nastupio za goste.

REZULTATI OSMINE FINALA

Chelsea - Everton 2-1 Tottenham - West Ham United 2-3

Igrano u utorak: Manchester City - Wolverhampton (II) 4-1 11m (0-0) Arsenal - Norwich City (II) 2-1 prod. (1-1) Bournemouth - Middlesbrough (II) 3-1 Bristol City (II) - Crystal Palace 4-1 Leicester City - Leeds United (II) 3-1 Swansea City - Manchester United 0-2