MOŽE I BEZ SAMMIRA: / Petev je u 'šarenom' sastavu uspio prodrmati momčad, Dinamo u golijadi srušio Inter

Nogometaši Dinama uvjerljivo su, s 3:0 u gostima pobijedili zaprešićki Inter, u 32. kolu 1. HNL i približio se Rijeci, koja u subotu gostuje kod Lokomotive, na pet bodova zaostatka.

4.5.2017.
19:45

Bila je to osma uzastopna Dinamova pobjeda protiv "diva iz Zaprešića", peta uzastopna u gostima. Momčad Samira Toplaka već 16 kola ne zna za pobjedu.

Ovom pobjedom drugi Dinamo ima 74 boda, a Rijeka, koja u subotu gostuje kod Lokomotive, 79 bodova. Inter je ostao osmi sa 25 bodova.

KLUPSKA LEGENDA OTVORENO: /

'Dinamo je kriv što će Rijeka biti prvak, sve je bilo jasno još na zimu'

U dvije utakmice devet golova

Ivajlo Petev je, nakon što je uspio izbjeći smjenu na Dinamovoj klupi, očito uspio razdrmati momčad, "modri" su u dvije posljednje utakmice zabili čak devet golova.

Izveo je to bugarski stručnjak bez Sammira u momčadi, Brazilac je već drugu utakmicu izvan zapisnika. Ante Ćorić dobio je tek posljednjih 20 minuta. Od standardne postave, nije branio ozlijeđeni Domagoj Livaković, ali je vrlo dobar posao na Dinamovim vratima odradio Danijel Zagorac. Zaigrao je i Dani Olmo, priliku dobili Soldo i Perić umjesto Šituma i Schildenfelda.

Slomili domaćina u prvih pola sata

Sjajno je igrao Dinamo, već u prvih pola sata slomio otpor domaćina, zabio dva gola i pogodio dvije grede. Prvo je zabio Hodžić, poslao loptu kroz noge Interovom vrataru Čoviću. Još jednom je nakon toga sarajevski napadač zatresao mrežu Intera, ali je označeno zaleđe. Soudani je, nakon što je pogodio gredu dvije minute ranije, u 29. pogodio glavom. Posao za Dinamo zaključio je Antolić u 58. minuti sjajnim udarcem nakon dribilinga.

Golove možete pogledati OVDJE.

Rezultati 32. kola:

Inter - Dinamo 0-3 (Hodžić 17, Soudani 28, Antolić 58) Subota: Hajduk - Osijek (17 sati) Lokomotiva - Rijeka (19 sati) Nedjelja: Slaven Belupo - Istra 1961 (17 sati) Cibalia - Split (19 sati)

INTER - DINAMO 0:3

Strijelci: 1:0 Hodžić (17.), 2:0 Soudani (29.), 3:0 Antolić (58.)

Inter: Čović; Begić, Filipović, Komorski, Mesfin; Šarić, Postonjski; Mujagić, Puljić, Polizzi; Kolar.

Dinamo: Zagorac; Stojanović, Perić, Lešković, Soldo; Moro, Antolić; Soudani, Gojak, Olmo; Hodžić.

Kraj utakmice

90' - Pobjednik je odlučen, igrat će se još samo Marićevo vrijeme.

86' - Treća izmjena u Dinamu, ušao je Guilherme, izašao Gojak

80' - Machado umjesto Soudanija

78' - Mladi Ćorić željan je igre, pokušava se nametnuti solo-akcijama

70' - Ušao je Ante Ćorić, umjesto Hodžića. Petev je odlučio Dinamovom dragulju dati posljednjih 20 minuta utakmice.

57' - GOOOOL! Zabio je i Dinamov kapetan Domagoj Antolić, "plavi" vode 3:0! Dinamov kapetan je malo izvan 16-erca prošao dva obrambena igrača i svladao Čovića.

55' - Ponovno šansa za Inter i ponovno Dinamov vratar. Prvo je Zagorac obranio Puljiću, a onda i Kolaru.

53' - Ono što je propustio napraviti sudac Pejin, napravio je Bruno Marić, pokazao je Soudaniju žuti karton. Alžirac ovaj put nije udario suparnika, već je prigovarao sucu i zbog kartona će morati propustiti sljedeću Dinamovu utakmicu, protiv Splita u gostima

47' - Dobra šansa Intera, pucao je Polizzi, ali se istaknuo Zagorac sjajnom paradom.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj 1. poluvremena

45' - Kraj 1. dijela, Dinamo je dominirao protiv Intera, uz dva gola, gosti su dva puta pogodili okvir gola.

38' - Nova šansa za Dinamo, Hodžić je pucao preko gola u padu. Momčad Ivajla Peteva dominira kod "diva iz predgrađa" koji u prvenstvu nije upisao pobjedu već 15 utakmica.

31' - Prva prilika za Inter, ali je Zagorac obranio.

29' - GOOOL! Zabio je Soudani! Dinamo je imao slobodni udarac nakon kojeg je u skoku najviše bio Soudani.

27' - Drugi put Dinamovi igrači gađaju gredu, pogodio je Soudani

25' - Hodžić je još jednom zatresao mrežu Zaprešićana, dodao mu je Soudani, ali je označeno zaleđe.

17' - GOOOOOL! Armin Hodžić je strijelac! Ovo mu je 13. gol u sezoni, sjajno je iskoristio Leškovićevu loptu u prostor i iskosa, s desne strane pogodio je Čovićev bliži kut. Čini se da je lopta prošla kroz noge Interovog vratara.

7' - Greda! Dani Olmo je sa pet, šest metara uzdrmao okvir gola vratara Čovića! Već drugu utakmicu za redom mladi Španjolac trese okvir gola, isto je bilo i u prošlom kolu protiv Cibalije.

2' - Pokušao je Soudani, Dinamo je jurnuo prema vratima Zaprešićana

1' - Počela je utakmica u Zaprešiću. Utakmicu sudi Bruno Marić iz Daruvara.

17:45 - Dinamo je, ako ćemo "zažmiriti" na sastav, favorit u ovom susretu. Inter ne zna za pobjedu već 15 utakmica.