BAVARCI POKAZALI TKO JE GAZDA / Bayern u prvom poluvremenu derbija deklasirao Union Berlin i vratio se na vrh Bundeslige

26.2.2023.
19:36

U derbiju 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Munchenu pobijedio Union Berlin sa 3-0 vrativši se na vrh ljestvice Bundeslige.

OPA! /

Da, tamo još traje prijelazni rok i sprema se senzacionalni transfer: Turski velikan poslao ponudu za Vatrenog

OPA! /

Aktualni njemački prvak nije dopustio iznenađenje i uvjerljivom predstavom porazio je Union Berlin sa 3-0.

Pritisak na bavarskog velikana bio je velik. Borussija Dortmund je u subotu upisala pobjedu preuzevši vrh ljestvice, a Bayern je očekivao derbi protiv najugodnijeg iznenađenja sezone. Međutim, momčad Juliana Nagelsmann gotovo rutinski je stigla do tri boda.

Totalna dominacija

Bayern je zabio tri gola, imao je 65 posto posjeda lopte, te uputio 19 udraca prema suparničkim vratima naspram četiri gostujućeg sastava. Pritom je domaćin uputio 10 udaraca u okvir gola Federika Ronnowa, a Union samo jedan prema Yannu Sommeru.

Bayern je sve obavio u prvom poluvremenu. Eric Choupo-Moting je u 31. minuti zabio za 1-0, Kingsley Coman je u 40. minuti zabio za 2-0, a u posljednjim trenucima prvog dijela Jamal Musiala je pogodio za 3-0. U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova.

Za Bayern je Josip Stanišić igrao do 78. minute, dok Josip Juranović nije nastupio za berlinski sastav.

Gužva na vrhu

U prvom nedjeljnom susretu Freiburg i Bayer Leverkusen su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 29. minuti golom Vincenza Grifa, a bio je to već 12. gol talijanskog veznjaka ove sezone. Izjednačio je Sardar Azmoun u 68. minuti.

Na ljestvici vodi Bayern sa 46 bodova, koliko ima i Borussija Dortmund, no Bavarci imaju bolju razliku pogodaka. Union Berlin je treći sa 43 boda, dok je RB Leipzig četvrti sa 42 boda.