BADELJ ZABIO PRVI POGODAK SEZONE ZA VIOLE: / Vatreni vratio Fiorentinu u život, ali to nije bilo dovoljno

Milan Badelj zabio svoj prvi pogodak ove sezone za Fiorentinu

20.12.2019.
22:42

Bravo za hrvatskog reprezentativca Milana Badelja. On je u petak navečer zabio prvi gol ove sezone za Fiorentinu. Hrvatski veznjak smanjio je u 34. minuti vodstvo Rome na 1:2 u utakmici 17. kola Serie A koje na kraju završila pobjedom Rimljana 4:1. Zanimljivo, Badelj je zabio Romi i 18. rujna 2016. i donio Fiorentini tada pobjedu (1:0), no ovog puta njegov pogodak nije bio pobjednički nego počasni...

Poluvrijeme susreta završilo je 1:2 za Romu

Roma vodila 2:0

Što se tiče samog dvoboja Roma je bila povela s 1:0 već u 19. minuti preko bosanskohercegovačkog napadača Edina Džeke nakon asistencije Zaniola, a već u 22. minuti bilo je 2:0, i to zahvaljujući majstorskom golu Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca s 20 metara...

Pellegrini i Zaniolo rastužili stadion Artemio Franchi

Međutim, bijela zastava nije Violama bila opacija. Pa su domaći nogometaši u 34. smanjili rezultat. Nakon duge akcije i lošeg pokušaja s ruba šesnaesterca lopta je stigla do usamljenog Badelja, a hrvatski reprezentativac izašao je pred golmana Lopeza i zatresao mrežu. Ali onda Roma zabija u 73. za 1:3. Lorenzo Pellegrini prošao kroz obranu Fiorentine nakon jednog sjajno upućenog pasa i preciznim šutem savladao golmana. Lopta je ušla u donji desni kut za veselje u gostujućem sektoru na stadionu Artemio Franchi.

Točku na i stavio je u 88. minuti Nicolo Zaniolo, koji je napravio sjajan solo prodor i pucao unutar šesnaesterca. Bartlomiej Dragowski nije uspio obraniti njegov udarac i lopta je ušla u donji lijevi kut.