ATALANTA RAZBILA BRESCIJU I DOŠLA NA DRUGO MJESTO, ČUDESNI PAŠALIĆ ZABIO HAT-TRICK: / Vatreni odigrao utakmicu za pamćenje

Atalanta je napunila mrežu pretposljednje momčadi na ljestvici

14.7.2020.
23:35

U 33. kolu talijanske Serije A Atalanta je na svojem terenu pobijedila Bresciju rezultatom 6:2 i napredovala na drugo mjesto ljestvice, a prvo ime domaće momčadi bio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji je postigao tri gola.

PAŠALIĆ I ATALANTA NASTAVILI GAZITI TALIJANSKOM LIGOM: /

Samo im malo nedostaje za nevjerojatno drugo mjesto

Atalanta je povela već u drugoj minuti utakmice, a pogodak je postigao Pašalić koji je nakon dodavanja Malinowskyja neobranjivo pogodio udarcem s ruba kaznenog prostora.

Vatreni početak

Prvi njegov pogodak pogledajte OVDJE.

Vodstvo Atalante trajalo je samo šest minuta, u 8. je Ernesto Torregrossa zabio za 1:1.

No, niti taj rezultat nije dugo stajao na semaforu jer su domaćini do kraja poluvremena "pregazili" Bresciju.

Nestali u 3 minute

U 25. minuti Marten de Roon vraća Atalantu u vodstvo, u 28. Malikowskyi povisuje na 3:1, a u 31. Duvan Zapata zabija četvrti gol za domaću ekipu i rezultatom 4:1 je završeno prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu Atalanta je nastavila gdje je stala, s Pašalićem u glavnoj ulozi.

Vatreni je u 55. minuti zabio za 5:1, a samo dvije minute kasnije dolazi do "hat-tricka" i ukupno devet golova za momčad iz Bergama ove sezone.

Gol za 5:1 pogledajte OVDJE, a za 6:1 OVDJE.

3 boda za 2. mjesto

U završnici utakmice Brescia je smanjila na 6:2 golom Nikolasa Špaleka u 83. minuti, a tim rezultatom je i završen susret.

Utakmicu je kod Atalante započeo još jedan Hrvat, Boško Šutalo, a i on i Pašalić su odigrali cijeli susret za hit-momčad talijanskog prvenstva.

Atalanta se ovom pobjedom probila na drugo mjesto s 70 bodova, pet manje od lidera Juventusa, te dva više od Intera i Lazija, dok je Brescia pretposljednja, 19., devet bodova udaljena od spasa.