EFIKASNO U BERGAMU / Pašalić s klupe gledao utakmicu s deset golova: Već na poluvremenu bilo je 5-1 za domaćine

U najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg dijela ovosezosnkog talijanskog prvenstva Atalanta je kao domaćin svladala Salernitanu s 8-2 (5-1)

15.1.2023.
20:29

Susret je bio odlučen već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 5-1 za domaće, pola sata prije kraja već je bilo 7-2, da bi do kraja dvoboja pao još samo jedan gol. Golove za Atalantu postigli su Boga (5), Lookman (20-11m, 54), Scalvini (23), Koopmeiners (38), Hojlund (41), Ederson (61) i Zortea (85), dok su strijelci za goste bili Dia (10) i Nicolussi (56).

NEVJEROJATNE SCENE /

Sudac morao biti zamijenjen: Dobio snažan udarac u glavu pa iznesen na nosilima uz ovacije cijelog stadiona

Mario Pašalić ostao je na klupi Atalante koja je šesta na ljestvici sa 34 boda, koliko ima i peti lazio, dok je Domagoj Bradarić odigrao čitav susret za Salernitanu koja je pala na 16. mjesto sa 18 bodova, koliko ima i 15. Spezia, no 18. Veroni i 19. Sampdoriji, koje se nalaze u zoni ispadanja, bježi devet bodova.

U susretu 19. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je deklasirao Ajaccio sa 7-1, uz tri gola Wissama Ben Yeddera.

Momčad iz Kneževine je već nakon šest minuta vodila sa 2-0, a do poluvremena je imala prednost 5-1. U nastavku susreta Monaco je zabio još dva gola za uvjerljivih 7-1.

Tri gola je zabio Wissam Ben Yedder (21, 28, 35-11m), dva Breel Embolo (63, 89), a po jednog Axel Disasi (2) i Krepin Diatta (6). Za goste je zabio Youcef Belaili (11).

Monaco je čtvrti s 37 bodova, deset manje od vodećeg PSG-a.