SJAJAN POČETAK / Asistencija Sose u debiju za Ajax koji je upisao novi poraz: Nizozemski velikan u sve većoj krizi

U susretu petog kola nizozemskog nogometnog prvenstva Twente je na svom stadionu pobijedio Ajax sa 3-1

17.9.2023.
16:43

U susretu petog kola nizozemskog nogometnog prvenstva Twente je na svom stadionu pobijedio Ajax sa 3-1, a u gostojućim redovima asistenciju je upisao hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

PRECIZAN UDARAC /

Nije mogao odabrati bolji trenutak: Ovosezonski prvijenac za Hrvata u dramatičnom tijesnom porazu

Twente je u ranoj fazi utakmice poveo sa 2-0 golovima Daana Rotsa (7) i Sema Steijna (11). Ajax je smanjio u 35. minuti preko Briana Brobbeyja na asistenciju Borne Sose, a pobjedu domaćina potvrdio je Naci Unuvar u 79. minuti.

Za Ajax su cijeli susret odigrali Sosa i Josip Šutalo, dok Jakov Medić nije ulazio u igru.

Na vrhu ljestvice nalazi se PSV i Twente sa po 16 bodova, ali i utakmicom manje, Feynoord je treći sa 11 bodova, dok je Ajax tek na 12. poziciji s pet bodova.