Pogledajte prvi Rebićev gol za Fiorentinu

Nogometaši Fiorentine su nakon Juventusa druga momčad koja je izborila prolaz u četvrtfinale talijanskog Kupa.

9.1.2014.
8:56

Na svom stadionu Artemio Franchi Fiorentina je pobijedila Chievo 2:0, a svakako treba naglasiti da je 20-godišnji hrvatski nogometaš Ante Rebić postigao svoj premijerni pogodak u dresu toskanske momčadi. Dogodilo se to u drugoj minuti sudačke nadoknade prvoga dijela, čime je zapečaćena sudbina gostiju iz Verone.

Borja Valero je iz slobodnog udarca pogodio gredu, a na odbijenu je loptu skočio hrvatski napadač i glavom je pospremio u mrežu.

Domaća je momčad igrala bez najjačeg napadačkog tandema, ozlijeđenih Rossija i Gomeza, a prvi je pogodak na utakmici postigao Joaquin u 29. minuti. U 64. je pak s terena izašao Rebić, dok je Manuel Pamić igrao do 41. minute u dresu Chieva.

Obje su momčadi kraj ogleda dočekale s igračem manje (isključeni su Ambrosini kod domaćina i Sardo kod gostiju), a Fiorentina će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika ogleda između Catanije i Siene.