KLJUČAN POTEZ / Carlo Ancelotti otkrio što je presudilo u Londonu: 'Modrić mi nije mogao pomoći, morao sam to napraviti...'

Ancelotti je priznao da je Real u prvom poluvremenu imao jako puno problema

19.4.2023.
9:31

Aktualni europski prvak Real Madrid izborio je plasman u polufinale Lige prvaka nakon što je u uzvratnom susretu četvrtfinala na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea sa 2-0 potvrdivši identičnu pobjedu iz Madrida.

PRAVO RUGANJE /

Real se poigrao sa Chelseajem, pazite kakve je golčine zabio 'Modrićev sin'... Ovo vrijedi pogledati nekoliko puta

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Rodrygo (58, 80), no velike zasluge za golove idu i njegovim asistentima Viniciusu i Federicu Valverdeu.

Ključnu ulogu odigrao je i Realov golman Thibaut Courtois koji je u više navrata, posebice u prvom poluvremenu, spašavao "kraljeve" bravuroznim obranama.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real. U prvom poluvremenu nije oduševio, a u nastavku se njegova igra digla i s ostalim Realovim veznjacima zasjenio je protivnika.

Nakon susreta trener Reala Carlo Ancelotti istaknuo je da je njegova ekipa "opasno živjela" u prvom dijelu, pa otkrio koji je potez donio prevagu.

"Chelsea nas je od početka stisnuo te je tako bilo do kraja prvog poluvremena. Jako smo patili zbog N'Gola Kantea. Dominirao je na centru i nismo ga mogli kontrolirati. Camavinga je bio na lijevom boku, gdje je čuvao Reecea Jamesa, a Modrić mi nije mogao pomoći jer je pazio na Enza Fernandeza. Zato sam na poluvremenu pozvao Valverdea i rekao mu da preuzme lijevu stranu veze. On je to napravio sjajno i to je presudilo", poručio je Ancelotti.