STIGLA PRESUDA / 'Ako gledamo izolirano, onda je Livaja zaslužio disciplinsku mjeru zbog nesportskog ponašanja. Međutim...'

'Ako gledamo izolirano, a ne u kontekstu svega što se događalo, onda je Livaja zaslužio disciplinsku mjeru zbog nesportskog ponašanja jer je s trideset metara udaljenosti svjesno dotrčao u jednu incidentnu situaciju. Međutim, ako gledamo cijeli kontekst, onda možemo vidjeti da je Livaja imao namjeru zaštiti suigrače'

22.11.2021.
21:33
Goran Kovacic/PIXSELL

HTV-ov sudački ekspert Mario Strahonja, u ponedjeljak navečer je u emisiji "Stadion", komentirao incidente s derbija između Rijeke i Hajduka (2:3), u jučerašnjem susretu 16. kola HNL-a. Strahonja je rekao kako ne vidi problem kod te situacije, što Livaja nije dobio žuti...

VAŽNA KARIKA HAJDUKA /

'Bila je dobra atmosfera na Rujevici, super sam se osjećao. Strah? Ma kakvi, znamo se braniti, čuvamo leđa jedan drugom'

'Ako gledamo cijeli kontekst, onda možemo vidjeti da je Livaja imao namjeru zaštiti suigrače'

"Disciplinski sudac će odlučiti o mogućim sankcijama. Ako gledamo izolirano, a ne u kontekstu svega što se događalo, onda je Livaja zaslužio disciplinsku mjeru zbog nesportskog ponašanja jer je s trideset metara udaljenosti svjesno dotrčao u jednu incidentnu situaciju. Međutim, ako gledamo cijeli kontekst, onda možemo vidjeti da je Livaja imao namjeru zaštiti suigrače. On nije nikoga udario ni gurnuo nego obuhvatio i srušio. Vjerojatno je iz te cijele perspektive sudac odlučio da mu ne da karton i ja tu ne vidim problem", rekao je Strahonja.

U osmoj minuti sudačke nadoknade, Hajduk je došao do pobjede 3:2. Domaćin se bunio da je napravljen prekršaj na Josipu Drmiću.

"Tu nema ništa sporno. Marko Livaja je imao fokus na let lopte, a Drmić je dolazio Livaji iza leđa. Iako je došlo do kontakta lijevom rukom, nikako nije za prekršaj", istaknuo je Strahonja.

Luda utakmica

Podsjetimo, Hajduk je u ludoj utakmici na Rujevici, pred više od 6000 navijača, od toga nešto manje od 350 svojih, do pobjede došao dramatičnim golom Jana Mlakara u osmoj minuti sudačke nadoknade, a susret su obilježila dva utrčavanja navijača na teren.

Krajem prvog poluvremena jedan navijač ušao je u teren s istočne tribine i napao Hajdukova igrača Stefana Simića. Simić ga je odgurnuo, a onda je s drugoga kraja terena dotrčao Marko Livaja, uhvatio navijača i srušio ga na teren.

Livaja je nekoliko trenutaka ranije zabio gol za vodstvo Hajduka te mu je zbog udaranja korner zastavice i provociranja domaćih sudac Tihomir Pejin pokazao žuti karton. Strahonja, stoga, smatra da je mogao dobiti drugi žuti karton zbog sukoba s navijačem.