NOĆ ZA PAMĆENJE HRVATSKIH KOŠARKAŠA: / Šamanić odigrao najbolju utakmicu sezone, sjajni Šarić vodio Sunse do pobjede nad prvacima

Šamanića je nakon utakmice hvalio legendarni trener Spursa Gregg Popovich

3.3.2021.
8:33

Phoenix Sunsi svladali su na gostovanju aktualne NBA prvake LA Lakerse 114:104, a ključnu ulogu u pobjedničkoj momčadi imao je hrvatski košarkaš Dario Šarić koji je odigrao najbolju utakmicu sezone.

BABO PROTUTNJAO NEW ORLEANSOM: /

Po 19. put u NBA-u zabio 30 ili više poena; Pogledajte mostarsku rapsodiju u Smoothie King Centeru

Šarić je na parketu proveo 26 minuta i ubacio 21 koš uz pet skokova, tri asistencije, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.

Šut iz igre bio mu je 7/17, ubacio je dvije od pet trica te pet od šest slobodnih bacanja.

OVDJE pogledajte kako je izgledao njegov nastup protiv Lakersa.

LeBron briljirao

Nakon Šarića, najbolji u Phoenixu je bio Mikal Bridges koji je za 36 minuta na parketu ubacio 17 koševa. Ovom pobjedom su se Sunsi izjednačili na drugom mjetu s Lakersima u Zapadnoj konferenciji.

Kod Lakersa je najbolji bio LeBron James, koji je s 38 koševa bio najefikasniji igrač utakmice.

Šamanić oduševio

Sinoć je izvrstan nastup imao i drugi hvatski košarkaš, Luka Šamanić, koji je odigrao najbolju utakmicu sezone u pobjedi svojih San Antonio Spursa nad New York Knicksima 119:93.

Luka Šamanić

Šamanić je na parketu proveo 20 minuta, ubacio 14 koševa i imao sedam skokova.

Popovich ga hvalio

"Ima više samopouzdanja, ne oklijeva kao prije i nije ga strah pogriješiti", rekao je legendarni trener Spursa Gregg Popovich.

Trey Lyles je predvodio San Antonio sa 18 koševa, dok je kod New Yorka najbolji bio Immanuel Quickley sa 26 koševa.

Zubac solidan

Sinoć je na teren istrčao Ivica Zubac čiji su LA Clippersi poraženi u gostima kod Boston Celticsa 112-117. Hrvat je odigrao 20 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut iz igre 4/6) uz deset skokova i tri asistencije.

Kemba Walker je predvodio pobjedničku momčad sa 25 ubačaja, a Jaylen Brown je dodao 18.

Kod Clippersa je Paul George utakmicu završio sa 32 poena, dok je Reggie Jackson ubacio 25 koševa.

Jokić u elitnom društvu

Srpski košarkaš Nikola Jokić je upisao svoj 50. triple-double u karijeri sa 37 koševa, 11 asistencija i deset skokova u pobjedi svojih Denver Nuggetsa 128-97 nad Milwaukee Bucksima.

Jokiću, koji je tako postao deveti košarkaš u povijesti NBA s najmanje 50 triple-doubleova, priključivši se tako Oscaru Robertsonu (181), Russellu Westbrooku (156), Magicu Johnsonu (138), Jasonu Kiddu (107), LeBronu Jamesu (97), Wiltu Chamberlainu (78), Larryju Birdu (59) i Jamesu Hardenu (53), ovo je deveti triple-double ove sezone, a Denveru treća pobjeda zaredom.

Nuggets su prekinuli niz od pet pobjeda Bucksa u čijim je redovima najbolji bio Giannis Antetokounmpo sa 27 pogodaka.

U preostalim utakmicama Memphis Grizzlies su sa 125 - 111 nadigrali Washington Wizardse, a Atlanta Hawks sa 94 - 80 Miami Heat.

NBA Rezultati:

Washington Wizards - Memphis Grizzlies 111-125 Boston Celtics - LA Clippers 117-112 Miami Heat - Atlanta Hawks 80-94 San Antonio Spurs - New York Knicks 119-93 Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 97-128 Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 104-114