BEZ LAZAROVA NE IDE / Nijemci sigurni za drugi krug

Reprezentativci Njemačke pobijedili su Makedoniju s 33:23, te time osigurali svoj nastup u drugom krugu SP-a.

21.1.2009.
18:24

Nijemci i Makedonci odigrali su vrlo uzbudljivih i izjednačenih 45 minuta u Varaždinu.

Makedoncima je pripalo otvaranje i vodstvo od tri gola u 13. minuti, a na odmor odlaze s vodstvom od 14:13. U drugom dijelu Nijemci preuzimaju vodstvo od dva do tri gola, no ne uspijevaju se značajnije odvojiti.

Ključni trenutak utakmice zbio se je u 46. minuti, pri vodstvu Njemačke od dva gola razlike,  kada Kiril Lazarov zbog starta na Dominiku Kleinu zarađuje direktni crveni karton.

Makedonci bez svog ključnog igrača i najboljeg strijelca jednostavno više nisu bili tako opasni. Njihova igra se raspada, a Nijemci su preiskusni da to ne bi iskoristili.

Do kraja utakmice napunili su mrežu Makedonaca i slavili s 10 pogodaka razlike.

Najbolji strijelac za Makedoniju, kao i uvijek, bio je tragičar dana Kiril Lazarov s 9 pogodaka, a isto toliko zabio je i Holger Glandorf za Njemačku.