KATALONCI OPET NA VRHU /

Ni razigrani Rakitić nije mogao zaustaviti Barcu

Barcelona se ovom pobjedom izjednačila na vrhu ljestvice s Realom i Atleticom. Sve tri momčadi imaju po 57 bodova, no Barca vodi zbog bolje razlike pogodaka (+46) ispred 'Kraljevskog kluba' (+41) i Atletica (+40).

10.2.2014.
7:11
AP

MADRID - U derbiju 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Sevillu 4-1 i izjednačila se na vrhu ljestvice s Real Madridom i Atletico Madridom i sada sve tri momčadi imaju po 57 bodova.

Sevilla je odlično otvorila utakmicu i u 15. minuti je povela golom AlbertaMorena nakon sjajne akcije koju je pripremio IvanRakitić. Domaćin je mogao do gola i šest minuta kasnije kada je hrvatski reprezentativac odlično ubacio CarlosuBacci, no kolumbijski napadač je uzdrmao vratnicu.

Barcelona je ipak do konca poluvremena uspjela okrenuti rezultat. Katalonci su izjednačili u 34. minuti golom Sancheza iz zaleđa, a u 44. minuti je LionelMessi doveo goste do vodstva. U otvaranju drugog poluvremena Sevilla je mogla izjednačiti, no Vitolo je u 49. minuti zapucao zicer.

Kazna je stigla u 56. minuti kad je Messi povisio na 3-1, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Fabregas pogotkom u 88. minuti. Rakitić je odigrao cijeli susret za Sevillu i bio je jedan od najboljih pojedinaca na terenu.