VELIČANSTVENI NIKICA / Neumorni Jelavić ne prestaje fascinirati

Ovim bodom Everton je zadržao sedmo mjesto na ljestvici sa 44 boda, jednim više od gradskog rivala Liverpoola koji je odigrao 1-1 na svom Anfieldu protiv Aston Ville.

7.4.2012.
19:07
PIXSELL

NORWICH - Hrvatski nogometni reprezentativac NikicaJelavić postigao je dva pogotka za Everton u 32. kolu engleskog prvenstva, ali to je bilo dovoljno samo za jedan bod na gostovanju kod Norwich Cityja jer je susret završio rezultatom 2-2 (1-1).

Jelavić je dva puta dovodio Everton u vodstvo, u 22. i 61. minuti, ali domaći su uspjeli spasiti bod preko Howsona (39) i Holta (77).

Jelavić, koji je igrao svih 90 minuta, oba je pogotka postigao iz neposredne blizine, prvoga na dodavanje Jagielke, a drugog na dodavanje Pienaara. S ova dva gola Jelavić je već stigao na diobu trećeg mjesta klupske ljestvice strijelaca iako je odigrao samo osam utakmica. Jelavić sada ima četiri prvenstvena gola, jedan manje od Bainesa i Anichebea.

IvanKlasnić igrao je od 60. minute za Bolton Wandererse u 0-3 (0-2) domaćem porazu od Fulhama. Bolton je ostao 16. na ljestvici sa 29 bodova, jednim više od Queens Park Rangersa, Blackburn Roversa i Wigan Athletica.

Ranije je Tottenham Hotspur na gostovanju kod Sunderlanda odigrao 0-0 i tako stigao na treće mjesto na ljestvici sa 59 bodova, jednim više od četvrtog Arsenala koji će svoj susret 32. kola odigrati u nedjelju protiv Manchester Cityja.

LukaModrić odigrao je čitavu utakmicu za Tottenham, dok Niko Kranjčar nije nastupio za sastav iz Londona.

Na vrhu je Manchester United sa 76 bodova, pet više od drugog Manchester Cityja.