SIGURNI ŠPANJOLAC /

Nadal izbacio posljednjeg hrvatskog predstavnika

Dodig je odigrao vrlo dobar meč, ali protiv fantastičnog Nadala to nije bilo dovoljno niti za set.

1.9.2013.
9:23
AP Images

Hrvatski tenisač Ivan Dodig okončao je svoj nastup u pojedinačnoj konkurenciji na posljednjem "Grand Slam" turniru sezone, US Openu u New Yorku porazom u 3. kolu od drugog nositelja, Španjolca Rafaela Nadala. Nakon dva sata i devet minuta igre Nadal je bio bolji sa 6-4, 6-3, 6-3.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Dodiga i Nadala, a sada je omjer 2-1 u korist Španjolca.

Ključni trenutak prvoga seta dogodio se u trećoj igri kada je Nadal oduzeo servis Dodigu, a potom sigurnom igrom na svoj početni udarac tu prednost i zadržao. U pet Nadalovih servis-gemova u prvom setu Dodig je ukupno uspio osvojiti četiri poena.

Slično se odvijao i drugi set, ponovno je Nadal napravio "break" u trećoj igri, ali je Dodig u šestom gemu stigao do prve prilike za oduzimanje servisa suparniku. Nažalost, nije ju iskoristio, a Nadal je osvajanje drugog seta potvrdio još jednim "breakom" za 6-3.

U trećem setu prvi je priliku za "break" imao Dodig i to odmah u prvoj igri, ali iako je u tom poenu igrao protiv drugog servisa nije uspio steći prednost. Nadal je potom oduzeo servis Dodigu za vodstvo 3-1 i mirno zaključio dvoboj.

Ispadanjem Dodiga Hrvatska je ostala bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji na US Openu.