'Da je Rijeka bila produžena ruka srpskih klubova nije naš stav'
Oko cijele situacije oglasio se predsjednik HDZ-a Primorsko-goranske županije i ministar Oleg Butković
Nakon što je hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u nedjelju u splitskom HNK-u na premijeri filma Ivanova igra, filma o karijeri i životu Ivana Gudelja prokomentirala situaciju u nogometu u osamdesetim godinama i pritom prokomentirala NK Rijeku iz tog prvoligaša su zatražili službeno njeno očitovanje, koje je stiglo u ponedjeljak.
Predsjednica je u Splitu o HNK Rijeci izjavila: “Kao Riječanka sam odlazila na utakmice Rijeke, ali naša Rijeka je tada bila nekakav rezervni klub za Partizan i Crvenu zvezdu, i domaći igrači koji su bili dobri i kvalitetni odlazili su u Hajduk, nešto malo u Dinamo”, što je izazvalo oštre reakcije.
Oko cijele situacije oglasio se predsjednik HDZ-a Primorsko-goranske županije i ministar Oleg Butković.
"Predsjednica je dala određena pojašnjenja oko te svoje izjave. Teza da je NK Rijeka bio rezerva ili produžena ruka nekih srpskih klubova nije stav HDZ-a u Rijeci, niti primorsko-goranskog HDZ-a. Međutim, predsjednica je mislila na određene političke pritiske koji su išli prema NK Rijeka u tadašnje vrijeme. Ja o njima ne mogu govoriti jer sam premlad da bih mogao ocijeniti što je bilo u ono vrijeme", rekao je Butković za Jutarnji list.
Reakcije gradonačelnika Obresnela i kluba
Riječki gradonačelnik Vojko Obersnel ubrzo nakon te izjave oglasio se na Twitteru i nije nimalo štedio na riječima.
“Nakon što je iza Željezne zavjese sa crvenim pasošem otišla na školovanje u SAD, KGK danas izvrijeđala NK Rijeku kao rezervni srpski klub. Gdje je kraj?”, pitao se.
HNK Rijeka zatim je zatražila službeno očitovanje Predsjednice vezano za izjavu o statusu HNK Rijeke osamdesetih godina, a ono je ubrzo objavljeno na službenoj klupskoj stranici.