pokorila australiju / Mlada Dubrovkinja Ana Konjuh osvojila duplu krunu!

Petnaestogodišnja Ana Konjuh, dvije godine stariju Katerinu Siniakovu pobjedila je u pojedinačnoj konkurenciji juniora na Australian Openu za 64 minute.

26.1.2013.
9:40
AP images

Mlada hrvatska tenisačica Ana Konjuh, nakon titule u parovima, pobijedila je i u pojedinačnoj konkurenciji juniora na Australian Openu, svladavši u finalu drugu nositeljicu Čehinju KaterinuSiniakovu sa 6:3, 6:4.

Petnaestogodišnja Konjuh, koja je bila treća nositeljica, dvije godine stariju protivnicu pobjedila je za 64 minute.

Mlada Dubrovčanka u prvom je setu povela s 3:0 i prednost nije ispustila do kraja seta u kojemu Čehinja nije imala niti jednu break priliku. U drugom setu Siniakova je vodila 4:1, no Konjuh je zaredala pet gemova i osvojila svoju drugu Grand Slam titulu.

Prvu je osvojila jučer pobijedivši s Kanađankom Carol Zhao u finalu parova Oleksandru Karashvili iz Ukrajine i BarboruKrejickovu iz Češke u tri seta 5-7, 6-4, 10-7.