PRESUDIO ANTE REBIĆ / Mini Vatreni pobjedom otvorili Svjetsko prvenstvo

Mogla je Hrvatska i uvjerljivije slaviti, ali u 24. minuti Livaja je iz penala pogodio vratnicu. No, imali su i Urugvajci svoje prilike, ali jednom nas je spasila vratnica, a drugi puta vratar Zelenika.

23.6.2013.
21:46
Goran Jakus/PIXSELL

BURSA - U utakmici 1. kola skupine F Svjetskog prvenstva za mlade nogometaše (U-20), koje se održava Turskoj, Hrvatska je u nedjelju u Bursi pobijedila Urugvaj sa 1-0, a pogodak je postigao napadač Splita AnteRebić u 41. minuti.

Prvu priliku na utakmici imali su Hrvati, u 16. minuti Pjaca se probio po boku, ušao u kazneni prostor, ali njegov ubačaj Urugvajci su uspjeli blokirati.

Nekoliko minuta kasnije Čanađija je odlično prihvatio dubinsku loptu, a u kaznenom prostoru srušio ga je Silva i sudac je dosudio 11-erac za Hrvatsku. Izvođač je bio Marko Livaja, koji je pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u vratara i potom su Urugvajci račistili situaciju.

Ipak, u 41. minuti Hrvatska vodi 1-0. Lijepa akcija Rebića i Livaje, da bi Rebić iz teške situacije zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu Urugvaj je imao dvije velike prilike. U 51. minuti Rolanov udarac glavom obranio je vratar Zelenika, a u 72. minuti Lopez je iz neposredne blizine pogodio vratnicu.

U drugom susretu naše skupine Uzbekistan je svladao Novi Zeland sa 3-0. U sljedećem kolu, 26. lipnja, sastaju se Novi Zeland - Urugvaj (17.00 sati), te Hrvatska - Uzbekistan (20.00 sati).