SPEKTAKL U LONDONU: /

Messi odveo Barcelonu na milimetar do četvrtfinala

Nogometaši Barcelone pobijedili su na gostovanju u Londonu Arsenal s 2-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka i stigli na milimetar do četvrtfinala.

23.2.2016.
21:35
AFP/JAVIER SORIANO

Obje momčadi u susret su ušle s najjačim sastavima, no prvo poluvrijeme nije ponudilo dobar nogomet. Arsenal se usredotočio na obranu i pokušavao iz kontranapada, a Barcelona nije imala dobru ideju kako probiti obrambeni blok londonskog tima.

U prvih 45 minuta svaka je ekipa uspjela stvoriti tek po jednu izglednu priliku. Domaćini su zaprijetili preko Oxlade-Chamberlaina, a najbolju šansku za Barcelonu imao je Luis Suarez, no niti jedan nije bio uspješan.

Dosadno prvo, odlično drugo poluvrijeme

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo bolju igru, pogotovo Barcelone. Gosti su izgledali mnogo opasnije, ali nisu uspjeli savladati Čecha sve do 71. minute kada je nakon brzog kontranapada poentirao Lionel Messi.

Bio je to prvi gol koji je Messi zabio Arsenalovom vrataru Petru Čechu. U šest prijašnjih utakmica to mu nije uspjelo. Nakon toga Arsenal se raspao pa je desetak minuta kasnije Messi iz jedanaesterca postigao i drugi gol za konačnih 2-0.

Preostale dvije utakmice osmine finala na rasporedu su u srijedu, a igrat će Dynamo Kijev - Manchester City, te PSV Eindhoven - Atletico Madrid.

Favoriti opravdali očekivanja

U ranije odigranim utakmicama PSG je u Parizu pobijedio Chelsea 2-1, Benfica je u Lisabonu slavila protiv Zenita 1-0, Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Gent 3-2, dok je Real Madrid u Rimu pobijedio Romu 2-0.

Uzvratni susreti su od 8. do 16. ožujka. Osmog ožujka se sastaju Wolfsburg - Gent (3-2) i Real Madrid - Roma (2-0). Dan kasnije igrat će Zenit - Benfica (0-1), te Chelsea - PSG (1-2). U utorak, 15. ožujka snage će ponovo odmjeriti Atletico Madrid - PSV Eindhoven, te Manchester City - Dynamo Kijev, a 24 sata kasnije Barcelona - Arsenal, te Bayern - Juventus.

Tijek utakmice

Arsenal - Barcelona 0-2

Utakmica između Bayerna i Juventusa je završena 2-2

93` Završena je utakmica. Barcelona je pobijedila 2-0

91` Velika prilika za Barcelonu, ali Čech brani Neymarov udarac

84` Messi sam izvodi jedanaesterac i pogađa. Do sada nije Čechu dao niti jedan gol, a danas u 90 minuta dva

83` Jedanaesterac za Barcelonu. Flamini je u kaznenom prostoru srušio Messija

Juventus je upravo izjednačio. Sturari je pogodio za 2-2

78` Mogla je sada Barcelona povećati vodstvo, ali Suarez pogađa stativu

75` Ovo je bio prvi gol koji je Messi zabio Čechu. U šest prijašnjih utakmica to mu nije uspjelo

71` GOL Barcelona je povela 1-0. Iz kontranapada je pogodio Lionel Messi

U međuvremenu je Juventus preko Dybale smanjio protiv Bayerna na 1-2. Mandžukić je bio asistent

62` Opasna situacija pred golom Barcelone, ali Ramsey nije bio precizan. Odmah na drugoj strani uzvraćaju Katalonci, no niti oni nisu uspješniji

60` Sada je Arsenal bio najbliže pogotku. Giroud puca glavom, ali golman Barcelone Ter Stegen brani

Novi gol u Torinu, Bayern povećao vodstvo na 2-0. Strijelac u 55. minuti bio je Robben.

52` Barcelona je dobro započela drugo poluvrijeme i izgleda mnogo opasnije

49` Nova velika prilika Barcelone, ali nema promjene rezultata. Neymar je pucao, a Petr Čech obranio

46` Počelo je drugo poluvrijeme

Ovako je stadion Arsenala izgledao nekoliko minuta prije utakmice. Mi smo poprilično impresionirani.

Prvo poluvrijeme je završeno i u Torinu

45` Završeno je prvo poluvrijeme u Londonu

Promjena rezultata u Torinu, Bayern je u 43. minuti poveo 1-0 golom Müllera

45` Ogromna prilika za Barcelonu, ali mreža Arsenala se ne trese. Suarez je loše reagirao

40` Pred kraj prvog poluvremena UEFA je objavila zanimljive podatke

36` Barcelona je sada imala slobodan udarac na odličnoj poziciji, ali Messi ga loše izvodi

31` Prijetnja Barce, Messi puca glavom, ali to ide visoko iznad gola

22` Prva velika prilika za Arsenal, ali Oxlade-Chamberlain ne pogađa iz izvrsne pozicije

20` Pao je tempo igre na Emiratesu. Arsenal se usredotočio na obranu, a Barcelona nema dobru ideju kako probiti obrambeni blok londonsgkog tima

16` Barcelona je pokušala preko Inieste, ali bezuspješno. Rezultat je 0-0 i dalje i u Torinu

11` Još nije bilo dobrih akcija na Emiratesu, čini se da su obje ekipe u grču

6` Prvi grublji prekršaj na utakmici. Monreal je dobio žuti karton zbog faula na Rakitiću

4` Arsenal je hrabro ušao u susret i imao inicijativu u početnim minutama

1` Počela je utakmica u Londonu. Taj susret ćemo detaljnije pratiti, ali ćemo vam javljati i najvažnije događaje s dvoboja Bayerna i Juventusa

20.35 Utakmice počinju za deset minuta

20.30 Vrata Arsenala u utakmici protiv Barcelone čuvat će Petr Čech, golman kojem Lionel Messi nikad nije zabio

20.20 Mandžukić će biti veliki adut Juventusa protiv Bayerna. Hrvatski nogometaš nosio je dres Bavaraca od 2012. do 2014. godine.

19.40 Arsenal će igrati u najjačem sastavu

19.37 Stigao je sastav Juventusa. Mandžukić napada bivši klub od prve minute

19.30 Objavljen je sastav Barcelone i službeno je potvrđeno da Rakitić igra od prve minute