DEKLASIRALI SAD / Meksiko osvojio Gold Cup

Meksiko je u subotu postao pobjednikom Gold kupa, rekordni šesti put, nakon što je svladao SAD u finalu 4-2 pred 93.000 navijača.

26.6.2011.
11:46

Meksiko se morao boriti da nadoknadi zaostatak od 2-0 nakon samo 23 minute igre, ali uz Giovanija dos Santosa u najboljem izdanju, napadača Manchester Uniteda Javiera "Chicharita" Hernandeza i Pabla Barreru uspio je doći do preokreta i na kraju pobjede.

SAD su povele u osmoj minuti pogotkom Michaela Bradleya, sina trenera Boba. Drugi pogodak za Amerikance postigao je u 24. minuti Landon Donovan na dodavanje Clinta Dempseya.

Javier "Chicharito" Hernandez nije postigao pogodak u finalnoj utakmici, ali je sa sedam pogodaka najbolji strijelac Gold kupa i proglašen je najboljim igračem turnira.