Učvrstili sedmo mjesto / Medvjedi zaključili turneju porazom

Pobjedu Automobilistu donijeli su Tobias Viklund golom u 15. minuti, te Igor Jemelejev koji je mrežu Medveščaka zatresao u 39. minuti.

20.1.2014.
16:50
Igor Kralj/PIXSELL/Ilustracija

Hokejaši Medveščaka zaključili su gostujuću mini turneju porazom u Jekaterinburgu od Automobilista 0-2 (0-1, 0-1, 0-0) no, usprkos gubitku bodova zadržali su sedmo mjesto na ljestvici Zapadne konferencije KHL lige.

Bila je to peta gostujuća utakmica "medvjeda" u nizu koji su najprije u Moskvi pobijedili Spartak (3-1), potom osvojili bod protiv Avangarda, sa 3-1 pobijedili Baris, a s 4-1 Jurgu da bi danas izgubili od Automobilista. Bio je to ujedno prvi gostujući poraz Medveščaka u regularnom dijelu utakmice nakon 19. studenog prošle godine kada je poražen kod Traktora 1-5. Nakon te utakmice uslijedilo je osam gostovanja na kojima je hrvatski sastav upisao šest pobjeda, te dodao još dva boda.

Prije pauze zbog OI u Sočiju Medveščak očekuju još tri domaća ogleda u Areni od kojih se prvi igra za tri dana, u četvrtak, 23. siječnja protiv Atlanta, a zatim i utakmice protiv Lokomotiva (25.1.) i Sjeverstalja (27.1.).

Medveščak se trenutačno nalazi na sedmom mjestu Zapadne konferencije sa 78 bodova, devet više od Lokomotiva na osmom mjestu koji i utakmicu manje. Šetoplasirani Dinamo iz Rige ima dva boda više i utakmicu manje.