JOŠ JEDAN PORAZ / Medveščak nastavio crni niz u KHL-u

Medveščak je tijekom utakmice uputio 30 udaraca, šest manje od Severstala, no 'medvjedi' su imali čak 35 minuta kazni, pri čemu je Steve Montador zaradio 25 minuta, dok je domaći sastav imao tek četiri isključenja.

18.9.2013.
20:02

Hokejaši Medveščaka upisali su i peti uzastopni poraz u ruskoj KHL ligi, na gostovanju u Čerepovcu pred 3.300 gledatelja izgubili su od Severstala 2-6 (1-0, 1-4, 0-2).

Medveščak je poveo golom Matta Murleyja 13 sekundi prije kraja prve trećine. Nažalost, domaćin je u drugoj dionici okrenuo rezultat postigavši četiri gola u nizu, a strijelci su bili Aleksander Šinin (23:58), Linus Videll (25:21), Evgeni Mons (26:12) i Vadim Berdnikov (35:38). Bill Thomas je golom sedam sekundi prije kraja druge trećine smanjio zaostatak 'medvjeda' i produžio nadu u preokret. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika nestale su kada je Linus Videll pet minuta prije kraja utakmice svojim drugim golom vratio na 'plus tri'. Do kraja utakmice mrežu Barryja Brusta još jednom je zatresao i Evgeni Mons.

Bio je to peti uzastopni poraz Medveščaka, pri čemu drugi gostujući. Jedinu pobjedu hrvatski klub je ostvario u premijernom nastupu kada je deklasirao moskovski CSKA. 'Medvjedima' slijede još dva gostovanja prije povratka u Zagreb. Za dva dana će odmjeriti snage protiv Lokomotiva u Jaroslavu, a za kraj prve gostujuće mini turneje 22. rujna u Moskvi slijedi okršaj protiv Atlanta.

Na ljestvici Zapadne konferencije vodi SKA s pet pobjeda, dok je Medveščak pao na 12. poziciji od 14 klubova sa četiri boda. Na ljestvici Bobrov divizije vodi SKA s maksimalnih 15 bodova, dok je Medveščak šesti od sedam klubova.