MEDVJEDI I DALJE VRUĆI / Medveščak nakon 'tučnjave' produžio rekordni niz

U susretu 19. kola kola regionalne EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Grazu pobijedio Medical Graz 99ers 6:5 (0:0, 4:3, 2:2) ostvarivši devetu uzastopnu pobjedu ove sezone.

4.11.2012.
21:44
PIXSELL

Bila je to iznimno gruba utakmica s brojnim incidentima, tučnjavama, nasrtajima na golmane, te prigovorima sucima. Na koncu su obje momčadi sakupile čak 244 minute isključenja. Kod domaćina ranije su morali na 'hlađenje' Guillaume Lefebvre, Mario Scalzo, Oliver Labelle, Kevin Moderer, a kod Medveščaka Adam Naglich, Kenneth Macaulay i Dario Kostovic.

Strijelci za 'medvjede' bili su Adam Miller (26:36), Brandon Buck (34:32), David Brine (36:48), Tomislav Zanošli (38:51), Curtis Fraser (55.49) i Andy Sertich (57:01), dok su golove za Graz postigli Olivier Latendresse (26:02), Trever Frischmon (29:27), Thomas Vanek (31:54, 47:56) i Rodney Coleman Jarrett (58:19).

Keneth MacAulay, Medveščak, Graz PXL Keneth MacAulay

Nakon prve trećine u kojoj nije bilo golova, u drugoj dionici vidjeli smo čak sedam pogodaka. Domaćin je vodio 1:0, 2:1, 3:1, ali na odmor se otišlo s prednošću Medveščaka 4:3. U posljednjoj dionici Graz je uspio izjednačiti, no Medveščak je u završnici utakmice pobjegao na 'plus dva', da bi domaćin u zadnjoj minuti tek ublažio poraz.

Na ljestvici vode Vienna Capitalsi sa 31 bodom, dok je Medveščak ovom pobjedom zadržao drugo mjesto s dva boda manje. Na trećem mjestu je VSV Villach također sa 29 bodova.

Sada slijedi pauza od deset dana zbog reprezentativnih obveza, a novu utakmicu 'medvjedi' će imati 14. studenog u Areni Zagreb protiv Telemach Olimpije.