JOŠ SAMO LDU IZ QUITA / Manchester United u finalu klupskog SP-a

Manchester United, europski nogometni prvak, plasirao se u finale klupskog SP-a pobjedivši u polufinalu japansku Gamba Osaku 5-3.

18.12.2008.
13:06

Manchester United, europski nogometni prvak, plasirao se u finale klupskog SP-a. U polufinalu su, u Yokohami, s lakoćom nadvisili japansku Gamba Osaku s 5-3 (2-0).

Japanska obrana je odolijevala do 28. minute kada su nakon kornera primili prvi pogodak. Strijelac je bio Nemanja Vidić, a vodstvo je za Manchester udvostručio Cristiano Ronaldo u posljednjim sekundama prvog dijela.

Yamazaki je u 74. minuti oduševio domaću publiku smanjivši na 2-1. No, u samo pet minuta Manchester je zabio čak tri pogotka (dva Wayne Rooney i jedan Darren Fletcher), te je utakmica time bila zaključena.

U finalu Svjetskog prvenstva klubova tako će igrati Manchester United i ekvadorski LDU iz Quita, koji je ranije svladao meksičku Pachucu 2-0.