EDUARDO NA KLUPI /

Maestralni gol Srne u pobjedi Šahtara

Nogometaši Šahtara upisali su gostujuću pobjedu u susretu drugog kola ukrajinskog prvenstva protiv Metalurga.

17.7.2011.
12:48

Drugo kolo ukrajinskog prvenstva donijelo je gostujuće pobjede Šahtaru i Dynamu. U gradskom derbiju Šahtar je svladao Metalurg rezultatom 2:0, a Dynamo je slavio protiv novaka u prvoj ligi PFK Oleksandrije rezultatom 3:1.

Prvi gol za Šahtar zabio je kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, dok je drugi gol postigao Willian u 65. minuti. Srna je odigrao cijeli susret, dok Eduardo nije ulazio u igru.

Dynamo je slavio golovima Jarmolenka i Ideyea, dok je strijelac za domaćine bio Zaporošan. Za Dynamo je prvo poluvrijeme igrao hrvatski veznjak Ognjen Vukojević.

Na ljestvici vodi Šahtar sa šest bodova, dok je Dynamo drugi sa četiri boda.