LYON SLAVIO NA PARKU PRINČEVA PRVI PUT NAKON 13 GODINA: / PSG izgubio u derbiju, Neymar na nosilima iznesen s travnjaka

Lyon je prije ovoga posljednji put u jednom ligaškom susretu slavio u Parizu u listopadu 2007. kada je pobijedio sa 3-2

13.12.2020.
23:16

U derbiju 14. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio PSG sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu na Parku prinčeva nakon 13 godina.

Pogodak odluke zabio je Tino Kadewere u 35. minuti na asistenciju Toko Ekambija. Premda bi se asistencija vrlo lako mogla pisati domaćem braniču Presnelu Kimpembeu koji je neoprezno izgubio loptu.

Osim što je ostao bez bodova, PSG bi na neko vrijeme mogao ostati i bez Neymara koji je u sudačkoj nadoknadi na nosilima iznesen s travnjaka nakon starta Thiaga Mendesa koji je za svoj start dobio crveni karton.

Sudac Benoit Bastien mu je prvo pokazao žuti karton, ali je nakon pregleda video snimke promijenio svoju odluku i isključio gostujućeg veznjaka.

Posljednji put Lyon je u jednom ligaškom susretu slavio u Parizu u listopadu 2007. kada je pobijedio sa 3-2.

Ovom pobjedom Lyon se izjednačio na vrhu ljestvice sa Lilleom, dok je PSG pao na treću poziciju.

Bašić zabio, Bordeaux izgubio

U ranije odigranom susretu Lille je pobijedio Bordeaux sa 2-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Domaćin je poveo u 17. minuti golom Jonathana Davida, a u 30. minuti izjednačio je Bašić. Hatem Ben Arfa je ubacio iz kornera, a Bašić nogom zabio za 1-1. No u posljednjim trenucima prvog dijela Jose Fonte je doveo Lille u novo vodstvo.

Domagoj Bradarić nije nastupio za Lille zbog žutih kartona, dok je Bašić za goste igrao do 63. minute.

Na ljestvici vodi Lille sa 29 bodova, koliko sada ima i Lyon, dok je PSG treći sa 28 bodova. Marseille je četvrti sa 27 bodova, Montpellier ima 26 bodova, a Monaco Nike Kovača je šesti sa 23 boda.