Coutinho junak drame / Liverpool srušio City i sve bliže naslovu

Liverpool je pobjedom napravio veliki korak ka naslovu nakon duge 24 godine, a susret je bio dostojan borbe za englesku krunu.

13.4.2014.
17:22
AP Images

U derbiju 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester City 3-2 i načinio veliki korak prema osvajanju prvog naslova prvaka na 24 godine posta.

Bio je to sjajan susret, dostojan borbe za englesku krunu. 'Redsi' su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Sterlinga (6) i Škrtel (26), no City je u nastavku izjednačio, a strijelci su bili Silva (57) i Johnson (62-autogol). Ipak, 12 minuta prije kraja susreta Coutinho je zabio za 3-2 izazvavši erupciju oduševljenja na Anfieldu.

Bila je to deseta uzastopna pobjeda Liverpoola koji sada vodi na ljestvici sa 77 bodova, Chelsea ima 72 i utakmicu manje, dok je City na trećem mjestu sa 70 bodova i dva susreta manje.

Liverpool je 18 puta bio prvak Engleske, no naslov čeka od 1990. godine.