BEZ IZNENAĐENJA U 16.KOLU /

Liverpool ostao na vrhu Premiershipa

Četiri vodeće momčadi engleskog prvenstva, Liverpool, Chelsea, Arsenal i Manchester United uzeli su puni plijen u 16.kolu.

6.12.2008.
19:25

Liverpool, Chelsea, Arsenal i Mancester United, vodeće momčadi engleskog prvenstva, uzeli su puni plijen u 16. kolu.

Liverpool je nakon dva uzastopna podbačaja na Anfieldu, odigrali su 0-0 i protiv Fulhama i protiv West Hama, vratio dobro raspoloženje pobjedom u gostima kod Blackburna 3-1. Redsi su poveli u 69. minuti golom Xabija Alonsa, a na 2:0 povećao je Benayoun deset minuta kasnije. Nadu domaćinu vraća Santa Cruz pogotkom glavom iz blizine u 86. minuti, no, u posljednjim trenucima sudačke nadoknade je Liverpoolov kapetan Steven Gerrard iskoristio istrčavanje Robinsona, te je preciznim udarcem u nebranjeni dio gola zaključio utakmicu za pobjedu gostiju 3-1.

Chelsea je tri boda upisao na Reebok stadionu kod Boltona, svladavši ga s 2-0. Arsenal je na Emiratesu slavio protiv Wigana s 1-0, dok se Manchester United mučio na svom Old Trafordu sa Sunderlandom sve do 90. minuta kada je Nemanja Vidić zabio gol i osigurao sva tri boda domaćinu.