SLAVLJE U LJUBLJANI / Letang odveo Medveščak do pobjede

Kanađanin je upisao tri pogotka za Zagrepčane koji su slavili s 5:2 nad Olimpijom pred kojom sada imaju pet bodova prednosti.

22.12.2009.
21:30

Hokejaši Medveščaka ostvarili su važnu pobjedu u borbi za doigravanje EBEL lige. U sudaru s izravnim suparnikom za osmu poziciju Medveščak je u Ljubljani pobijedio Olimpiju 5:2.

Pobjedom su "medvjedi" pobjegli Olimpiji na pet bodova.

Medveščak je loše otvorio utakmicu i Olimpija je već u četvrtoj minuti golom Boštjana Goličića došla do vodstva. No, u 16. minuti izjednačio je Alan Letang, a zatim je Medveščak u drugoj trećini u potpunosti okrenuo rezultat s dva gola. Strijelci su bili ponovo Alan Letang (25:26) i Aaron Fox (38:12). Olimpija je početkom posljednje trećine zaprijetila golom Brendana Yarema, no zagrebačka momčad je sa dva nova gola otklonila sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Po treću put među strijelce se upisao Letang, dok je zadnji gol zabio Jeffrey Heerema.

Osim strijelac tri gola Letanga, sjajnu predstavu ponovo je pružio vratar Robert Kristan sakupivši 32 obrane.