ZUBAC SLAVIO PROTIV HEZONJE U HRVATSKOM DVOBOJU: / Super Mario izvodio nogometne trikove u utakmici s velikim gafom

Velika pogreška na utakmici u Los Angelesu

8.3.2018.
8:31
Screenshot

Košarkaši Orlando Magica poraženi su u Staples Centru gdje su domaću pobjedu slavili Lakersi rezultatom 108-107, no upitno je bi li tako i bilo da nije došlo do rijetko viđenog gafa u samoj završnici. Naime, nakon što je Brook Lopez svojim 27 poenom doveo Lakerse u prednost, koja je iznosila +9 za njih samo 90 sekundi ranije, na semaforu je ostalo 0,6 sekundi do kraja utakmice i Magic je imao loptu sa strane.

Bez šanse

Izvodio ju je Mario Hezonja, no vrijeme je počelo curiti prije no što ju je itko i imao prilike uhvatiti. Zbog tehničke pogreške, kako je shvaćen neispravan rad semafora, potom je dosuđeno podbacivanje na centru, a Orlando, očito oštećen u toj situaciji, je time ostao bez prilike za pobjedu. Produžena su ovime oba niza, sastav iz Floride upisao je deveti poraz u posljednjih jedanaest ogleda, onaj iz Kalifornije šestu pobjedu u posljednjih sedam susreta.

Hezonja, koji se istaknuo i nogometnim vještinama, je uz loših 3-10 iz igre utakmicu završio sa devet poena, dvije uhvaćene lopte i blokadom za 25 odigranih minuta. Ivica Zubac, koji je baš kao i Hezonja startao s klupe, za pobjednički tim je odigrao trinaest minuta uz učinak od šest koševa, pet skokova i dvije asistencije.

Poraz Bogdanovićevih Pacersa

Poraz su upisali i Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića i to u domaćoj utakmici protiv Utah Jazza. Završilo je 104-84 za sastav iz Zapadne konferencije predvođen s Rudyjem Gobertom, odnosno njegovim učinkom od 23 poena i 14 skokova. Bogdanović je ubacio 13 gađavši za tri poena 0-4, iz igre ukupno 4-10 a sa crte slobodnih bacanja 5-6.

DeRozan 42, James 39

Vodeći sastav Istoka Toronto Raptors slavili su protiv Detroit Pistonsa 121-119 uz 42 poena DeMara DeRozana, a Cleveland Cavaliersi protiv Denver Nuggetsa 113-108 uz 39 koševa, osam skokova i deset asistencija LeBrona Jamesa. Za poraženu je momčad briljirao Nikola Jokić sa 36 poena, 13 uhvaćenih lopti i šest asistencija.