ZUBAC PONOVNO ODLIČAN: / Clippersi su ga zapamtili u gradskom derbiju

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac imao je još jednu dojmljivu predstavu, u gradskom derbiju protiv Los Angeles Clippersa zabio je 17 poena.

22.3.2017.
9:01
GIF/YouTube

Bila je to njihova 17. pobjeda u posljednjih 19 utakmica... Kako su se vremena promijenila u Los Angelesu, nekad su Lakersi bili dominantni, a slabiji Clippersi mogli samo "sanjati" pobjedu nad moćnim Lakersima koji su u '80-im godinama, u vrijeme "showtimea" Magica i Jabbara osvojili pet naslova, da bi kasnije u eri Shaqa i Kobeja dodali još tri prstena NBA prvaka. No, sad su Clippersi "gazde" u gradu...

Zubac igrao 35 minuta

Zubac je počeo u petorci i igrao nešto više od 35 minuta. Pored 17 poena uz šut iz igre 8-14, imao je sedam skokova i tri asistencije.

U momčadi Clippersa najbolji je bio Chris Paul s 27 poena. Kraj utakmice dočekao je na klupi, u društvu svog sina, toliko je sve već bilo riješeno. Već na poluvremenu bilo je 30 razlike za "goste". J.J. Redick dodao je 24 poena, a Clippersi su pogodili 15 od 33 šuta za tricu, što je sjajnih 45,5 posto.

Rezultati:

Toronto - Chicago 122:120 Brooklyn - Detroit 98:96 Miami - Phoenix 112_97 New Orleans - Memphis 95:82 Dallas - Golden State 87:112 Minnesota - San Antonio 93:100 Portland - Milwaukee 90:92 LA Lakers - LA Clippers 109:133