ZAKUCAVANJE O KOJEM ĆE SE PRIČATI: / Cibona bez šanse, ali ovaj potez njezina igrača morate vidjeti!

Košarkaši Crvene zvezde svladali su Cibonu sa 69-56 (22-13, 18-16, 15-17, 14-10) u utakmici 22. kola ABA lige odigranoj u nedjelju u beogradskoj dvorani Aleksandar Nikolić.

12.2.2017.
19:33
Screenshot

Vodeća momčad lige vodila je u 25. minuti s 20 koševa prednosti (53-33), ali je Cibona u sedam minuta uspjela taj zaostatak svesti na samo sedam poena (57-50).

DVIJE POBJEDE, DVA RAZLIČITA RASPOLOŽENJA: /

Cedevita se oprostila od Europe, Cibona ide prema četvrtfinalu Fiba kupa

Spektakularni Gospić

Ipak, hrvatski doprvak se nije uspio još više približiti te dvoboj učiniti još neizvjesnijim. Beograđani su na kraju slavili sa 69-56. Nitko od Ciboninih košarkaša nije uspio upisati dvoznamenkast broj koševa, a najefikasniji su s po devet bili Paolo Marinelli i Ante Gospić. Ovaj potonji se u zadnjoj četvrtini istaknuo i spektakularnim zakucavanjem. Ognjen Kuzmić i Luka Mitrović s po 12 poena bili su najefikasniji igrači kod pobjednika.

Crvena zvezda je vodeća s učinkom 21-1, a slijede je Budućnost (16-6), Partizan (16-5) i Cedevita (15-6). To su četiri momčadi koje će se u doigravanju boriti za naslov prvaka ABA lige. Cibona je na petom mjestu s polovičnim učinkom 11-11, a Zadar je na 13. mjestu u skupini od četiri momčadi koje imaju sedam pobjeda, te mu slijedi borba za izbjegavanje posljednjeg mjesta koje odnosi mogućnost igranja u regionalnoj ligi sljedeće sezone.