Zagreb u infarktnoj završnici bolji od Slovenaca

Košarkaši Zagreba upisali su gostujuću pobjedu u sklopu 21. kola regionalne ABA lige. Bolji su u infarktnoj završnici susreta bili od slovenske momčadi Helios Domžala s 82:81.

3.2.2012.
22:29

Zagrebaši su veći dio susreta lovili zaostatak od nekoliko koševa prednosti. Na ulazu u posljednje dvije minute utakmice Zagreb je poveo četiri koša razlike (77:73) i činilo se da je konačno slomio nadahnutog domaćina. Međutim, nakon što je Mario Kasun, u posljednjoj minuti susreta, stavio dva slobodna bacanja za vodstvo Zagreba 79:78, najbolji igrač domaćeg sastava Earl Darnley Gay pogođa tricu za vodstvo Heliosa (81:79).

Izgledalo je kao da je taj koš pokopao Zagreb, ali ne i Amerikanca Seana Maya koji pogađa polaganje uz prekršaj. May uspješno stavlja i dodatno slobodno bacanje te Zagreb ponovno vodi (82:81). Imao je Helios napad za pobjedu, ali je je Klemen Prepelić promašio polaganje.

Bila je to jubilarna 10. pobjeda Zagrebaša (10-9) ove sezone u ABA ligi, te 14. poraz Heliosa (5-14).