WASHINGTON SLAVI VELIKU POBJEDU: / Bogdanović odličan u slavlju Wizardsa protiv najbolje momčadi lige

1.3.2017.
8:43

Utakmica je bila neizvjesna sve do posljednjih trenutaka unatoč činjenici da su prošlosezonski finalisti bili prisiljeni igrati bez svog najboljeg strijelca i skakača Kevina Duranta koji je morao teren napustiti nakon samo dvije odigrane minute zbog ozljede lijeve noge. Prekinut je ovime Durantov niz od 562 uzastopne utakmice osnovnog dijela lige s najmanje deset postignutih poena.

Vukao je Warriorse Stephen Curry, premda niti on nije dobro otvorio ogled pa je nakon dan ranije, promašio četiri uvodna dalekometna šuta i pogodio ih tek dva od devet. Ubacio je 25 koševa u desetom porazu svoje momčadi u sezoni. U redovima Wizardsa Bradley Beal je 'stavio' 25, Markieff Morris dodao 22, a John Wall uz 12 poena izjednačio rekord karijere s 19 asistencija. Bogdanović je imao ulogu igrača s klupe - odigrao je nešto manje od 24 minute, a i to mu je bilo dovoljno da bude treći strijelac momčadi sa 16 poena (5-12 iz igre, 3-6 za tricu).

POVIJESNO LOŠ STEPHEN CURRY: /

Ponajbolji šuter današnjice propisno se sramotio protiv Šarićevih 76ersa

Ivica Zubac sakupio je tek osam minuta u porazu Los Angeles Lakersa od Charlotte Hornetsa. Za ubačena četiri koša (uz dva skoka) potrišio je šest lopti za pogođena dva puta.

Učinci večeri pripali su Russellu Westbrooku koji je u pobjedi Oklahoma City Thundera protiv Utah Jazza stigao do 30. ovosezonskog triple-double učinka, ujedno i 67. u karijeri. Od ukupno svoja 43 poena njih 12 uspio je ubaciti u posljednje dvije minute, a svemu je dodao i jedanaest skokova i deset asistencija.

Triple-double, svoj treći, upisao je Nikola Jokić u uvjerljivoj pobjedi Denver Nuggetsa protiv Chicago Bullsa. U konačnih 125-107 ugradio je 19 poena, 16 skokova i deset asistencija.