O OVOME ĆE SE JOŠ DUGO PRIČATI / Spektakl u San Franciscu: Sjajni Jokić zaustavio Warriorse, Steph Curry zabio povijesnu tricu

Jokić je susret završio s 22 ubačena koša uz 18 skokova

29.12.2021.
8:47

Denver Nuggetsi pobijedili su na gostovanju momčad s najboljim omjerom u NBA ligi Golden State Warriorse 88:86.

NESVAKIDAŠNJI POTEZ /

Pogledajte što je Jokić napravio prije skoka protiv Zupca. Hrvat nije mogao vjerovati što se događa

Nuggetse je do pobjede predvodio sjajni srpski centar Nikola Jokić koji je zabio 22 koša uz 18 skokova, pet asistencija, jednu blokadu i četiri ukradene lopte.

Jokić je odigrao odlično prvo poluvrijeme, a u nastavku je bio slabiji, no ipak je odigrao ključnu ulogu kada je blokadom na rookieju Jonathanu Kumingi spriječio produžetke i donio pobjedu svojoj momčadi.

OVDJE pogledajte Jokićevu blokadu.

Curry ispisuje povijest

Utakmicu između Golden Statea i Nuggetsa obilježila je i prva zvijezda Warriorsa, najbolji šuter NBA-a Steph Curry koji je nakon sedam promašaja ubacio jubilarnu, 3000., tricu.

Curryjevu povijesnu tricu pogledajte OVDJE.

Usprkos ovom porazu Warriorsi su ostali na vrhu Zapadne konferencije, ali i čitave lige s omjerom 27-7, no drugi Phoenix Sunsi imaju samo pobjedu manje i susret manje.

Prvaci u naletu

Izvrsnu večer imao je LeBron James koji je u 132-123 gostujućoj pobjedi Los Angečles Lakersa protiv Houston Rocketsa ostvario "triple-double" učinak od 32 koša te po 11 skokova i asistencija, a novi "triple-double" ostvario je i njegov suigrač te bivši igrač Rocketsa Russell Westbrook sa 24 ubačaja, 12 skokova i 10 asistencija. Pored tako raspoloženog dvojca Lakersa, Rocketsima nije bilo dovoljno niti sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom, a trijoca su ubacila i preko 20 koševa, Jalen Green 24, a Christian Wood i Kevin Poreter po 22.

Prvaci Milwaukee Bucksi ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši kao gosti Orlando Magic sa 127-110. Giannis Antetokounmpo sa 28 i Khris Middleton sa 21 košem predvodili su Buckse, dok je Fritz Wagner ubacio čak 38 poena za Magic.