Hrvatski kosarkas Bojan Bogdanovic zabio je 11 koseva za Brooklyn Netse koji su u utakmici NBA lige nakon produzetaka u svom Barclays Centru izgubili od Phoenix Sunsa sa 100:108.

7.3.2015.
11:59

Bogdanovic je igrao 30 minuta, postigavsi 11 koseva uz sut 4-13, pri cemu je trice gadao 3-6, a dodao je i cetiri kosa. Netsi su 5:40 minuta prije kraja utakmice imali cak 15 koseva prednosti i cinilo se kako ce upisati pobjedu. No Sunsi su serijom 16:1 stigli do izjednacenja 92:92. Brooklyn je imao i zadnji napad na utakmici, no Jarrett Jack je promasio otvoreni sut za dva. U dodatnom periodu gosti su bili daleko bolji i taj dio igre dobili su 16:8 za 33. pobjedu sezone i ostanak u lovu na osmu poziciju na Zapadu. Phoenix je trenutacno deseti, dok je Brooklyn ostao na 11. poziciji na Istoku.

Phoenix je dobio utakmicu premda je imao ocajan sut za tricu od svega 11 posto (3-26). Eric Bledsoe koji je zabio 19 koseva za Phoenix. Identican ucinak imali su i Marcus Morris i Markieff Morris. Kod Netsa se istaknuo Brook Lopez s 19 koseva i 13 skokova, a 'double-double' je imao i Cory Jefferson koji je ubacio 12 koseva i upisao 13 skokova.

Za razliku od Netsa, Indiana je nastavila nizati pobjede u borbi za doigravanje porazivsi u Bankers Life Fieldhouseu Chicago Bullse s 98:84. Bila je to cetvrta uzastopna pobjeda Indiane, te deseta u zadnjih 12 susreta. Pacersi su tako zadrzali osmu poziciju na Istoku, dok su Bullsi u istoj konferenciji ostali drugi. Nakon tri izjednacene cetvrtine, utakmica je prelomljena u posljednjoj dionici koji su Pacersi dobili 32:18.

Kod domacina sestorica igraca su imala dvoznamenkasti broj koseva, a najvise su zabili Solomon Hill (16), Ian Mahinmi (14 koseva i 11 skokova) i Rodney Stuckey (12 koseva, 7 skokova i 5 asistencija). Damjan Rudez je u pobjednickim redovima odigrao 12 minuta postigavsi pet koseva uz sut 2-4, pri cemu je trice gadao 1-2. Kod Bullsa najefikasniji je bio Pau Gasol s 18 koseva i 10 skokova sto je bio njegov 41. 'double double' ove sezone. Doug McDermott je dodao 16, a Mike Dunleavy 14 koseva.

Brooklyn - Phoenix 100-108 produzetak (Bojan Bogdanovic je za Brooklyn igrao 30 minuta i postigao je 11 koseva i uhvatio cetiri lopte)

Indiana - Chicago 98-84 (Damjan Rudez je za Indianu igrao 12 minuta i postigao pet koseva)

San Antonio - Denver 120-111

Atlanta - Cleveland 106-97

Houston - Detroit 103-93

Memphis - LA Lakers 97-90

New Orleans - Boston 98-104

Charlotte - Toronto 103-94

Orlando - Sacramento 119-114

Philadelphia - Utah 83-89