CEDEVITA BEZ FINALA REGIONALNE LIGE: / Zagrepčani dominirali pa se potpuno raspali u paklenoj atmosferi u Podgorici

Hrvatska ove sezone neće imati predstavnika u finalu košarkaške ABA lige

1.4.2018.
20:25
Jurica Galoic/PIXSELL

Košarkaši Cedevite nisu se uspjeli plasirati u finale ABA lige. Momčad Jure Zdovca poražena je u odlučujućoj trećoj utakmici od Budućnosti 72:57 i tako izgubila u seriji 2-1. Vodili su Zagrepčani većim dijelom utakmice, imali i prednost na kraju treće četvrtine, ali u posljednoj dionici su se potpuno raspali te je počelo slavlje Crnogoraca u Podgorici.

U 23. minuti susreta Cedevita je vodila s 37-30, a potom je crnogorski sastav u sljedećih 12 minuta napravio seriju od čak 29-11 i poveo s 59-48 pet minuta prije kraja. Zadnju četvrtinu je Cedevita izgubila s ogromnih 11-27.

CEDEVITIN AMERIKANAC IZVEO ZAKUCAVANJE SEZONE: Ovakvi letovi se rijetko viđaju i u NBA ligi

Budućnost nikada ranije nije bila u finalu ABA lige. A tamo čeka boljeg iz susreta Crvene Zvezde i Mornara.

Najefikasniji u redovima domaće momčadi bio je Petar Popović s 14 poena, Nikola Ivanović dodao je 13, a kod Cedevite dvoznamenkast je bio samo Roko Ukić s 12 poena.

UŽIVO

Budućnost - Cedevita

72: 57 (11:17, 17:15, 17:14, 27:11)

40' Kraj...Budućnost ide u prvo finale ABA lige u povijesti.

36' Raspala se Cedevita...Popović zabija u kontri za dvoznamenkastu prednost

34' Ukić zabio prvi koš za Cedevitu u posljednjoj dionici

32' Cedevita je izgubljena u ovim trenucima. Gibson za tri i povećavaju Crnogorci vodstvo

31' Budućnost vodi +3 nakon ubačaja Landryja. Nevjerojatna buka u dvorani Morača

30' Kraj treće četvrtine. Cedevita vodi samo +1

29' Ivanović je pogodio tricu i vratio Budućnost potpuno igru. Napad ranije Chris Johnson je brutalno zakucao i izveo jedan od poteza sezone u ABA ligi

26' Taman se zapalila dvorana tricom Landryja, ali ugasio je vatru Ukić tricom iz driblima. Održava Cedevita prednost

23' Budućnost je opet klimavo krenula, četiri promašena šuta zaredom, ali Cedevita ne uspijeva nešto više iskoristiti nepreciznost domaćina. Cherry je prošao i položio za plus 6, a Gordić je promašio na drugoj strani

21' Počelo je drugo poluvrijeme

20' Nikola Ivanović je smanjio na 28:32, a Cedevita je imala zadnji napad u poluvremenu i Cherry je promašio skok šut za dva. 32:28 vodi Cedevita, iako je imala i dvoznamenkastu prednost. Ukić sa sedam poena vodi hrvatsku momčad, a Doellman ima 8 za domaćine

18' Ukić vraća tricu i rezultat je 29:23 za goste

18' Crnogorci su stigli na samo -3, Cedevita se muči u napadu

16' Gibson je pogodio tešku tricu za samo -5

12' Budućnost ne uspjeva promaći ritam na šutu i muče ih izgubljene lopte

10' Košarkaši Cedevite puno bolje su krenuli u susret i nakon prve četvrtine u tvrdoj utakmici vodili su 17:11