UPOZNAO GA LeBRON: / Hezonja protiv Cavsa ubacio rekord NBA karijere!

Cleveland Cavaliersi su došli do 12. uzastopne pobjede protiv Orlanda, slavili su čak s 35 razlike (111:76).

12.12.2015.
9:16
Screenshot

Dosad mu je najbolji učinak bio 11 poena, s NBA debija protiv Washingtona. Hezonja je sinoć iz igre šutirao 3-5, od toga trice 2-3, pogodio je sva četiri slobodna bacanja.

Mario skupio šest osobnih

Vjerojatno od prevelike želje za igrom, jer ga mu je trener u posljednje vrijeme davao mrvice minutaže, mladi Dubrovčanin je u točno 20 minuta i 35 sekundi stigao napraviti šest osobnih pogrešaka pa je morao iz igre.

S druge strane, najbolji je, po običaju, bio LeBron James koji je ubacio 25 poena i imao osam asistencija. Ruski centar Timofej Mozgov dodao je 17 poena. Kod Orlanda, jedino je Nikola Vučević zabio više od Hezonje, 14 poena.

Golden State nakon dva produžetka do 24-0

Na dosad najvećim iskušenjima bili su Golden State Warriorsi u svom nizu nepobjedivosti. Boston ih je u TD Gardenu odveo do čak dva produžetka. Aktualni prvaci na kraju su slavili 124:119.

Iako je imao najlošiji postotak šuta iz igre ove sezone (33,3 posto) Stephen Curry ubacio je 38 poena, imao još 11 skokova i 8 asistencija. Zabio je 6 od 13 pokušaja za tricu i s crte slobodnih bacanja bio na savršenih 14-14.

Fenomenalan je bio Draymond Green s učinkom od 24 poena, 11 skokova, 8 asistencija, pet osvojenih lopti i pet blokada. Kod domaćina, Kelly Olynyk ubacio je 28 poena za Boston, Avery Bradley dodao je 19 čuvajući Curryja.

Celticsi su dvije minute prije kraja imali su pet koševa prednosti, a imali su i napad za pobjedu u regularnom dijelu utakmice no nisu uspjeli. Isaiah Thomas (18 poena, 10 asistencija) gađao je za pobjedu, no njegov šut je blokirao Josh Huestis. Boston je mogao do pobjede i u produžetku, međutim u posljednje 42 sekunde kod rezultata 110:110 niti jedan sastav nije zabio koš. U drugom produžetku Stephen Curry i Andre Iguodala su koševima u posljednjih 15 sekundi prelomili dvoboj. Jae Crowder je pokušao tricom vratiti Boston u život, no promašio je.

Warriosi će dvotjednu turneju po Istoku završiti kod Milwaukeeja i imaju priliku napraviti 7-0 u gostima, što još dosad nije uspjelo ni jednoj momčadi za redom. Na ovoj utakmici igrali su bez ozlijeđenih Klaya Thompsona i Harrisona Barnesa.

Rudež pet poena

Denver Nuggetsi su protiv Minnesote nadoknadili -18 i nakon produžetka došli do pobjede 111:108. Talijan DaniloGallinari ubacio je 23 poena za somaćina, dok su u momčadi Timberwolvesa Anthony Wiggins i Kevin Martin ubacili po 22 poena. Igrao je i hrvatski reprezentativac Damjan Rudež, za šest i pol minuta igre ubacio je pet poena, uz šut 1-2 iz igre (trice 1-1) i 2-2 slobodna bacanja.

Garnett ušao u povijest

Utakmica je bila zanimljiva i zbog jednog velikog individualnog postignuća NBA legende Kevina Garnetta. Ostvario je 11.407 defanzivnih skokova u karijeri, čime je postao najbolji skakač NBA lige, gledajući obranu, ispred Karla Malonea. Na vječnoj listi najboljih skakača u NBA ligi prvi je Wilt Chamberlain s ukupno 23.924 skoka.

Rezultati:

Indiana - Miami 96:83 Orlando - Cleveland 76:111 Philadelphia - Detroit 107 Boston - Golden State 119:124 (dva produžetka) Toronto - Milwaukee 90:83 Memphis - Charlotte 99:123 New Orleans - Washington 107:105 Denver - Minnesota 111:108 Utah - Oklahoma City 90:94 San Antonio - LA Lakers 109:87 Phoenix - Portland 96:106