LeBron James sinoć je upisao 38. triple-double u karijeri predvodivši svoje Cleveland Cavalierse do domaće pobjede nad New Orleansom 118:111.

11.11.2014.
10:09

James se silno želio iskupiti za slab nastup u prvoj službenoj povraničkoj utakmici pred navijačima Cavaliersa i u tome je uspio. Sjajnu podršku imao je u Kyrieu Irvingu koji je susret završio s 32 poena, kao i Kevinu Loveu koji je ubacio šest trica i susret okončao s 22 poena. Kod poraženih Pelicansa najbolji je bio Anthony Davis s 27 poena i 14 skokova.

Indiana Damjana Rudeža savladala je na domaćem parketu Utah Jazz 97:86 i tako okončala crnu seriju od šest vezanih poraza. Pacerse je predvodio Roy Hibbert s 29 poena, dok je A.J. Price ubacio 22.

Rudež je odigrao 28 i pol minuta i u tom je periodu upisao 3 koša, 2 skoka i 2 asistencije. Pogodio je hrvatski reprezentativac tek jedan od četiri pokušaja za tricu, dok je iz igre ukupno gađao 1-6. Kod Jazza je prednjačio Gordon Hayward s 30 poena i 8 skokova.

Prvaci San Antonio Spursi slavili su u gostima kod Los Angeles Clippersa s tijesnih 89:85, a do pobjede su stigli u posljednjoj četvrtini koju su dobili 25:15. Junak Spursa bio je Kawhi Leonard koji je ubacio 26 poena i pridodao tome 10 skokova. Upravo njegovim košem minutu i 44 sekunde prije kraja Spursi su došli do prvog vodstva na utakmici. Tim Duncan dodao je 18 poena i 11 skokova za pobjednički sastav, dok je kod Clippersa najbolji bio Blake Griffin s 23 poena i 10 skokova.

U preostale dvije utakmice odigrane u noći s ponedjeljka na utorak Chicago Bullsi su kod kuće savladali Detroit 102:91, dok je Atlanta slavila u gostima kod New Yorka 91:85.

Povratnik u redovima Bullsa bio je Derrick Rose nakon što je prethodnih pet utakmica propustio zbog iščašenja gležnja. Susret je završio s 24 poena i 7 asistencija za 32 minute igre. Najučinkovitiji je, pak, igrač Hawksa u njihovom slavlju u Madison Square Gardenu bio Paul Millsap s 19 poena.

Cleveland – New Orleans 118:111 (James 32p, 12s, 10a / Anderson 32p)

Indiana – Utah 97:86 (Hibbert 29p / Hayward 30p, 8s)

New York – Atlanta 85:91 (Anthony 25p, 9s, 7a / Millsap 19p)

Chicago – Detroit 102:91 (Rose 24p, 7a / Smith 19p, 11s)

LA Clippers – San Antonio 85:89 (Griffin 23p, 10s / Leonard 26p, 10s)