SUPEREFIKASNI ŠIŠI SLAVIO PROTIV BABE U HRVATSKOM DERBIJU: / Zubac dominirao pod košem u pobjedi Clippersa

Osim što je bio najbolji skkač na terenu, Zubac je i održao malu školu košarke

25.2.2020.
8:38

Hrvatski košarkaš Dario Šarić i njegovi Phoenix Sunsi iznenađujuće su slavili na gostovanju kod Bojana Bogdanovića i njegovog Utah Jazza rezultatom 131:111.

Sunsi su odigrali sjajnu utakmicu, pogotovo u trećoj četvrtini u kojoj su Rubio, Booker i Oubre prelomili utakmicu na stranu momčadi iz Arizone koja je u dobroj formi. Sunsi su upisali tri pobjede u posljednje četiri utakmice.

Dario Šarić je priča za sebe. Superefikasan bio je Šiši koji se polako vraća nakon ozljede, a sinoć je pokazao da je spreman za povratak u rotaciju. Za 16 minuta na parketu zabio je svih pet šuteva koje je bacio prema košu, od toga dvije trice za 14 poena, a dodao je na to i tri skoka te dvije asistencije. Pogledajte sažetak utakmice OVDJE.

HRVATSKI KOŠARKAŠI STIGLI DO DRUGE POBJEDE U KVALIFIKACIJAMA ZA EUROBASKET: /

'Mislim da zadnjih pet minuta nisu vidjeli obruč...'

Profesor Zubac

Najbolji je već standardno kod Sunsa bio Devin Booker s 24 poena, a naš Bojan Bogdanović zabio je 16 poena, a bila je ovo jedna od rijetkih utakmica u kojoj Babo nije zabio niti jednu tricu.

Los Angeles Clippersi s lakoćom su se riješili Memphis Grizzliesa. Slavili su razultatom 124:97, a Ivica Zubac upisao je šest poena te dominirao s deset skokova za samo 21 minutu na parketu.

Osim što je bio najbolji skakač na terenu, Zubac je i održao malu školu košarke ovim horokom u stilu Kareema Abdula Jabbara. Pogledajte sažetak utakmice OVDJE.

Najbolji je s 25 poena u redovima Clippersa bio Kawhi Leonard.

Bealova noć za povijest

Od ostalih utakmica valja napomenuti sjajnog beka Washingtona Bradleya Beala koji je drugu utakmicu zaredom zabio više od 50 poena. Buckse je počastio s 55 poena, ali u produžetku nije mogao srušiti najbolju momčad Istoka. Završilo je 137:134 za MIlwaukeee. Bealov fantastičan performans pogledajte OVDJE.

Inače, Beal je ponovio uspjeh Kobeja Bryanta iz 2007. godine.

Luka Dončić zabio je 20 poena u slavlju Dallasa protiv Minnesote, a dodao je i 9 skokova te 7 asistencija.

NBA rezultati 24.2.

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 125:119 (nakon produžetka) Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 129:112 Washington Wizards - Milwaukee Bucks 134:137 (nakon produžetka) Brooklyn Nets - Orlando Magic 113:115 Houston Rockets - New York Knicks 123:112 (Harden 37p, 6sk, 9as / Barrett 21p, 6sk) Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 139:123

Utah Jazz - Phoenix Suns 111:131 LA Clippers - Memphis Grizzlies 124:97