'CIRKUS' / Srpski mediji 'razapeli' Cibonu nakon nevjerojatnog promašaja hrvatskog igrača: 'Veću sramotu od ovoga nisam vidio'

Srpski mediji smatraju kako će ova utakmica sigurno biti predmet istrage jer su se na njoj mogle vidjeti neke 'nevjerojatne scene'

15.4.2023.
9:57
Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Cibone u posljednjem su ovosezonskom nastupu u regionalnoj ABA ligi izgubili od MZT-a u Skoplju s 74-87 (21-19, 32-22, 5-30, 16-16).

Krešimir Ljubičić i Aleksandar Aranitović postigli su po 13 koševa za Cibonu, dok su Michael Caffey s 19 i Aleksandar Bursać sa 17 poena bili najučinkovitiji kod MZT-a.

I dok Ciboni ova utakmica nije rezultatski ništa značila, domaćima je pobjeda bila imperativ kako bi zadržali izglede za ostanak u prvom rangu regionalnog natjecanja. No, u prvom poluvremenu MZT je igrao u grču, nepovezano dok je Cibonu iznimno služio šut pa se na odmor otišlo s vodstvom hrvatskog prvaka 53-41.

OPET UVJERLJIVI /

Zadar i drugi put u četiri dana razbio Cibonu: Samo u izrazito nepovoljnom raspletu može izgubiti mjesto u doigravanju

Slijedi istraga?

No, u drugom poluvremenu Cibona je u potpunosti stala napadački, a MZT je proigrao te nestvarnom trećom četvrtinom u kojoj je domaći sastav postigao 30, a primio samo pet poena stigao do potpunog preokreta. MZT je postigao svih prvih 13 pogodaka u nastavku i već time poveo sa 54-53, a nakon ubačaja Aranitovića ostvario novu seriju 17-3 kojom se i odvojio na 71-58.

Ipak, srpski mediji smatraju kako će ova utakmica sigurno biti predmet istrage jer su se na njoj mogle vidjeti neke "nevjerojatne scene", a jednu situaciju naveli su kao "cirkus".

Riječ je o neuspjelom pokušaju polaganja Lovre Mazalina. Košarkaš Cibone početkom zadnje dionice ukrao je loptu i sjurio se u kontru i promašio čisto polaganje.

Na društvenim mrežama su se odmah krenuli nizati komentari, a jedan od korisnika je napisao: "Veću sramotu od ovoga što je napravila Cibona nisam vidio, a nagledao sam se svega i svačega".

Cibona je tako sezonu u ABA ligi okončala s omjerom pobjeda i poraza 9-17, dok je MZT na 7-19. No makedonskom sastavu za izbjegavanje posljednjeg mjesta koje vodi u drugu ABA ligu treba pobjeda Budućnosti protiv Borca iz Čačka u Podgorici u susretu koji se igra u subotu. U slučaju pobjede Budućnosti iz lige će ispasti Borac, a u slučaju pobjede Borca društvo najboljih će napustiti MZT.