HRVATSKI DERBI ABA LIGE / Split razbio Cibonu usred Zagreba: Suci s nekoliko skandaloznih odluka iznervirali igrače zagrebačke momčadi

10.2.2023.
22:10
Jurica Galoić/Pixsell

U susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je kao gost u KC Dražen Petrović svladao Cibonu s uvjerljivih 90-72 (19-16, 30-14, 25-16, 16-26).

ŽIVOT JE BORBA /

Šiši je ponovno bio žrtva okrutnog posla zvanog NBA: Što čeka našeg košarkaša i ima li budućnost 'preko bare'?

Splićani su veliku razliku stvorili u drugoj četvrtini te na poluvrijeme otišli s prednosti od 49-30. Cibona se uspjela početkom nastavka primaknuti na 58-46, a onda su suci s nekoliko skandaloznih odluka u korist Splita iznervirali igrače Cibone koji s dobili nekoliko tehničkih pogrešaka, a zatim i zaredali s pogrešnim odlukama na terenu pa je do kraja treće četvrtine Split napravio razliku od 26 poena (72-46).

Shannon Shorter sa 19 koševa i Lewis Sullivan sa 16 poena i 11 skokova bili su najefikasniji kod Splita, dok je Lovro Mazalin, iako je zbog dvije tehničke pogreške isključen pred kraj treće četvrtine, ostao najučinkovitiji kod Cibone sa 15 pogodaka.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 8-11, dok je Cibona pala na 7-12.